Portal_background_image

در كارگروه ملي كاهش آلودگي هوا تاكيد شد: ضرورت حفظ تالاب ميقان براي جلوگيري از تبديل شدن به كانون ريزگرد/ توسعه فضاي سبز كلان شهر اراك

در جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که با محوریت آلودگی هوای کلان شهر اراک و با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور، رئیس سازمان محیط زیست کشور، معاونين وزارت كشور، صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه و استاندار مرکزی برگزار شد، برضرورت حفظ تالاب میقان برای جلوگیری از تبدیل آن به کانون ریزگرد تاکید شد.

زمانی قمی استاندار مرکزی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری اظهار کرد: در این جلسه  بخش عمده ای از مشکلات زیست محیطی استان و به ویژه شهر اراک  مطرح و عوامل مختلف آلاینده این شهر و راهکارهای کاهش آلودگی هوا مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: ضرورت حفظ تالاب میقان برای جلوگیری از تبدیل آن به کانون ریزگرد از مهمترین موضوعاتی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد راهکارهای حفظ زیست بوم تالاب میقان به ویژه افزایش حق آبه آن در دستور کار قرار گیرد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در راستای جلوگیری از انتقال گرد و غبار کویر میقان به شهر اراک مقرر شد اقدامات موثری از طریق پوشش گیاهی و بادشکن های مصنوعی انجام پذیرد.

زمانی قمی با اشاره به طرح موضوع انتقال واحد آندسازی آلومینیوم اراک ،ادامه داد: در این خصوص مقرر شد از سوی سازمان های مرتبط و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، امکان تخصیص اعتبار برای تسریع در انجام این اقدام و انتقال واحد آندسازی به مکانی دورتر از شهر اراک بررسی و مساعدت شود.

وی افزود: مساله افزایش فضای سبز شهر اراک و کمربند سبز آن نیز از جمله مواردی بود که در جلسه مذکور مطرح و مقرر شد اعتباری برای تسریع روند گسترش فضای سبز این شهر در نظر گرفته شود.

استاندار مرکزی گفت: مطالعات امکان سنجی انبوه بر ريلي در شهر اراک و بهبود و نوسازی ناوگان حمل و نقل از جمله دیگر موضوعاتی بود که مطرح و قرار شد شرایط و بستر انجام آن مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: تکمیل و تجهیز شبکه پایش و سنجش آلودگی هوای استان مرکزی و استقرار دستگاه های پایش آلودگی هوا در دیگر شهرستان های استان نیز از جمله نیازهای استان مرکزی بود که در این جلسه از سوی مسئولان استان مورد تاکید قرار گرفت.

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد وزارت راه و شهرسازي در قالب قانون مشاركت ها نسبت به تكميل كنارگذر شمالي اراك بطول 52 كيلومتر در سالجاري و سال 1396 اقدام و اين محور را بطوركامل بعنوان آزاد راه زير بار ترافيك قرار دهد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها