Portal_background_image

استاندار در آيين رونمايي از كتاب زندگينامه شهيد عباس نجفي تاكيد كرد: ضرورت ثبت و انتقال خاطرات شهدا و ايثارگران به نسل جوان

آقازاده استاندار مرکزی در آیین رونمایی از کتاب زندگینامه شهید عباس نجفی در اراک ،گفت: ثبت و انتقال خاطرات شهدا و ایثارگران به نسل جوان ضرورت امروز جامعه است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:: کتاب « دعا کن کم نیارم» خاطرات یکی از هزاران شهید این استان است که دانش آموزان و نسل جوان جامعه با خواندن آن با سیره و روش زندگی شهدای والامقام آشنا می شوند.

وی  افزود: ملت ایران اسلامی با وجود مشکلاتی که در کشور وجود دارد به دلیل ارادتی خاصی که به شهدا دارند همواره در آیین هایی که به نام شهدای والامقام مزین می شود، پرشور و مشتاقانه حضور می یابند.
استاندار مرکزی ادامه داد: نیاز است مسئولان از این ظرفیت مردمی در کشور بهره مند شده و سعی و تلاش برای رفع مشکلات جامعه را در دستور کار خود قرار دهند

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور نیز گفت: تهیه کتاب و مجموعه خاطرات شهدا کلید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی افزود: تهیه مجموعه خاطرات و دست نوشته های شهدا از جمله راهکارهای آشنایی هرچه بیشتر نسل سوم و چهارم جامعه با سیره، روش و زندگی شهدا است.

وی ادامه داد: بیشترین اتفاقات سرنوشت ساز برای کشور در 40 سال اخیر رخ داده که باید با انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی زمینه رفع برخی گسست ها در جامعه بر طرف شود.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور، نبود فرهنگ کتابخوانی را از جمله عوامل وجود گسست در بین نسل های کشور دانست و گفت: با تهیه کتاب ها و مجموعه های فاخر از شهدا، ایثارگران و جانبازان و ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه می توان زمینه رفع این گسست ها را فراهم کرد.

گفتنی است در پایان این نشست با حضور مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور، استاندار و برخی مدیران استانی استان مرکزی از کتاب « دعاکن کم نیارم» با محوریت خاطرات شهید والا مقام« عباس نجفی » رونمایی شد

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها