Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت تلاش همگاني براي رونق توليد و ايجاد اشتغال /رشد 50 درصدي صادرات استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در فرمانداری ساوه برگزار شد، گفت: رونق تولید و ایجاد اشتغال باید محور و اولویت کاری مدیران باشد و این هدف با عزم و تلاش همگانی محقق می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی  از ظرفیت های بسیاری در حوزه گردشگری ،صنعت و کشاورزی برخوردار است که همه  باید تلاش کنیم تا با بهره گیری از این ظرفیت ها رونق  تولید و اقتصاد و همچنین رفع معضل اشتغال را شاهد باشیم.

استاندار مرکزی گفت: ساخت واحد خودروسازی رنو فرانسه در شهرستان ساوه و به نتیجه رسیدن قرارداد آن مسئله مهم اقتصادی برای استان و کشور است.

وی‌ افزود: تاسیس واحد خودروسازی رنو در ساوه یک سرمایه گذاری کاملا خارجی و نیاز استان و کشور است و در صورت تحقق آن بسترهای شغلی اصلی و فرعی زیادی ایجاد می شود و با گردش مالی بالایی که این صنعت ایجاد می کند، می توان بسیاری از مشکلات اقتصادی استان و شهرستان ساوه را رفع کرد.        

آقازاده افزود: حساسیت و اهمیت به نتیجه رسیدن قرارداد خودروسازی رنو در ساوه توسط تیم مدیریت ارشد استان در دولت مطرح شده است و با نامه ای که به امضای 100 نماینده مجلس شورای اسلامی در این رابطه تهیه شد، چند روز پیش با معاون اول ریاست جمهوری گفت و گویی صورت گرفته و دولتمردان نیز به اهمیت ایجاد این صنعت که حجم سرمایه گذاری بالایی دارد ، واقف هستند.

وی با تاکید بر اهمیت ویژه شهرستان های ساوه و زرندیه در حوزه صنعتی کشور و استان مرکزی ‌اظهار کرد: ساوه و زرندیه بخش های جدایی ناپذیر استان هستند و همه مدیران و دستگاه های مرتبط می کوشند تا چرخ صنعت در شهرستان ساوه با افزون بر 600 واحد صنعتی همپای سایر مناطق استان با قوت بچرخد.

استاندار مرکزی بیان کرد: کمبود آب در زمینه آشامیدنی حوزه صنعتی در شهرستان های ساوه و زرندیه مشکلی اساسی است که این مسئله به معاون اول رئیس جمهوری منتقل شده است.

آقازاده خطاب به باغداران ساوجی گفت: بهره برداران حوزه باغی ساوه باید همچنان کشت انار را به عنوان یک تولید ملی با ارزش افزوده بالا در دستور کار قرار دهند و از تغییر کشت بپرهیزند.

وی از فرمانداری و جهاد کشاورزی شهرستان ساوه درخواست کرد: برای جبران خسارت سرمازدگی باغات انار،‌ مشوق های لازم را برای کشاورزان این شهرستان در نظر بگیرند زیرا بخش قابل توجهی از اقتصاد این شهرستان بر محور تولید انار است.

استاندار مرکزی ضمن گرامیداشت یوم الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، گفت:، با وجود چهار دهه توطئه علیه انقلاب اسلامی،‌ آمریکا و همه جهان شاهد ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر توطئه ها هستند و می بینند که ریشه های انقلاب در جهان مستحکم تر شده است.

آقازاده همچنین به فرارسیدن  اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: اربعین بزرگترین اجتماع مردمی جهان و از معجزات انقلاب اسلامی و شیعیان است و در شرایطی که هجمه تکفیری ها و قدرت های جهانی وجود دارد در سال گذشته شاهد حضور میلیونی زائران در کربلا  بودیم و امید است امسال هم این مناسبت با شور و کیفیت بالا برگزار شود.

منصوری نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: حدود یک سال و نیم است که درگیر قرارداد شرکت خودروسازی خودروسازی رنو فرانسه در شهرستان ساوه هستیم و کارشکنی هایی از سوی خودروسازان داخلی در این خصوص مشاهده می شود.

منصوری با بیان اینکه خودرسازی رنو در ساوه می تواند 6 هزار شغل بصورت مستقیم و 100 هزار شغل دیگر در حوزه پایین دست و بخش قطعه سازی ایجاد کند، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب بر تقویت زیرساخت های تولید و اشتغال و نیز صادرات در قالب برنامه اقتصاد مقاومتی همواره در سال های اخیر تاکید داشته اند و ما نیز باید به این سمت برویم زیرا تا چند سال آینده بودجه کشور به طرز چشمگیری کاهش می یابد به طوری که تا سه سال آینده نصف بودجه کشور باید صرف پرداخت حقوق بازنشستگان شود. 

****  صادرات استان مرکزی 50 درصد افزایش داشته است

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید از چند واحد صنعتی شهرستان ساوه نیز اظهار کرد: صادرات غیرنفتی استان در هفت ماهه امسال  به میزان ۵۴۰ میلیون دلار بوده  که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

آقازاده با بیان اینکه افزایش این میزان صادرات نشان دهنده رونق تولید در استان است، اظهار کرد: سیاست دولت همچنان بر حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی است و تلاش می‌کند با استفاده از ابزارهای مالی و وضع قوانین مشکلات صنایع را برطرف کند. 

گفتنی است استاندار مرکزی در سفر به شهرستان ضمن حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان در نشست  ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شرکت کرد و از  پروژه انتقال آب از سد کوچری به شهرستان ساوه و همچنین شرکت لوله و پروفیل صفا بازدید نمود و واحد شیشه تابان را افتتاح  کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها