Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت تلاش همگاني براي رفع مشكل اشتغال/ اجراي دو طرح كارورز و تكاپو در استان با جديت دنبال شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: مسئله اشتغال از مشکلات اصلی کشور است لذا با هر سلیقه و طرز تفکری باید در جهت رفع این مشکل اهتمام جدی داشته باشیم.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: جذب کارورزان بستری در بهبود حوزه کسب و کار است و دستگاه های اجرایی استان باید امسال در این زمینه از سهمیه سه هزار و 900 نفری تعیین شده پیشی بگیرند.

وی تصریح کرد: فرمانداران و دستگاه های ذیربط همه تلاش را برای به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی در طرح کارورز به کار گیرند چرا که این فرصت در تبحر مهارتی و آماده سازی نیروی کار برای جذب به بازارهای هدف اثر مستقیم دارد.

زمانی قمی ادامه داد:  اجرای این طرح باید به نحو مطلوبی به دانشجویان اطلاع رسانی شود  و فرمانداران و دستگاه های اجرائی ذی ربط نظیر سازمان صنعت، معدن و تجارت باید در اجرای این طرح  فعال عمل کنند.

وی بیان کرد: طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) نیز نقش موثری در رفع معضل بیکاری دارد اما این طرح امسال کلید خورده و با گذشت پنج ماه از سال کارگروه اشتغال استان  باید در انتخاب رسته ها تسریع نماید و در این میان به رسته های پر اشتغال توجه شود.

استاندار مرکزی ادامه داد: قرار است در راستای اجرای این طرح 200 هزار میلیارد ریال از سوی دولت تخصیص شود که جذب سهم استانی این اعتبار همت و تلاش جدی طلب می کند و مدیران باید تلاش کنند تا پایان سال بتوانند حداقل 400  میلیون تومان از این اعتبارات را برای استان جذب نمایند.

زمانی قمی بیان کرد: هر کس نگران اصلی ترین مشکل کشور یعنی اشتغال نباشد باید در خودش تردید کند، با هر سلیقه و با هر طرز تفکری که هستیم باید در جهت رفع مشکل اشتغال اهتمام جدی داشته باشیم.

وی درخصوص برگزاری جلسات کارگروه اشتغال استان نیز گفت: برگزاری جلسات این کارگروه همانند ستاد اقتصاد مقاومتی استان حائز اهمیت است چرا که ظرفیت بزرگی است که باید از آن استفاده شود.

وی ادامه داد: بعد از برگزاری هفته دولت جلسات کارگروه اشتغال استان در فاصله هر 15 روز یکبار برگزار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز گفت: دولت در راستای اجرای این طرح و به کارگیری کارورز امتیاز های ویژه ای را برای دستگاه های پذیرنده در نظر گرفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در این نشست گفت: طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) مصوب عالی اشتغال کشور است که هدف اجرای آن ایجاد 445 هزار شغل در کشور می باشد.

آبایی افزود: در راستای اجرای این طرح 15 رسته شغلی اولویت دار در استان شناسایی شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: دولت برای اجرای این طرح 200 هزار میلیارد ریال در قالب تبصره 18 در نظر گرفته است و تسهیلات این طرح نیز به صنایعی که رقابت پذیر در تولید باشند، پرداخت می شود.

وی، در خصوص تسهیلات بند د تبصره 16 قانون بودجه نیز گفت: حدود یکهزار میلیارد ریال اعتبار برای مشاغل خانگی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی این استان در نظر گرفته شده که اگر به موقع و 100 درصد اختصاص یابد، پنج هزار فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

در نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی خلاصه ای از مطالعات استانی طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)، گزارش بانک های عامل ادارات کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان از بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96 و طرح کارورزی دانش آموختگان ارایه شد.

 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها