Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت تلاش در جهت بهره گيري مطلوب از فرصت طرح بازآفريني شهري در استان / مشاركت توسعه گران استان در اجراي طرح بازآفريني شهري

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان، گفت: دولت با طرح بازآفرینی شهری فرصت خوبی برای نوسازی بافت های فرسوده فراهم کرده است که باید از این فرصت در استان بخوبی بهره گرفته شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: قبل از رونمایی از طرح بازآفرینی شهری توسط دولت، نوسازی حدود 400 واحد در کوی امام علی(ع) و کوی سجادیه اراک با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی آغاز شده بود.

وی افزود: امروز استان مرکزی همانند سایر استان ها از اجرای این طرح عقب است  و باید از این فرصت ایجاد شده بیش از پیش بهره بگیرد.

آقازاده تصریح کرد: استفاده از ظرفیت  بخش خصوصی و مشارکت توسعه گران  استان در اجرای طرح بازآفرینی شهری راهبردی موثر در جبران این کاستی است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرهای اراک و ساوه اراضی دولتی قابل توجهی برای اجرای این طرح نداریم و توسعه گران باید مشارکت کنند تا این کار در حوزه نوسازی بافت های فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیررسمی و غیر ایمن دنبال شود و در واقع توافق و تفاهمی ایجاد شود که بر اساس آن بتوانیم بافت‌ فرسوده و سکونتگاه هایی که غیرایمن هستند را بازسازی و نوسازی کنیم.

 استاندار مرکزی بیان کرد: در شهر اراک 4 محله و در شهر ساوه نیز 4 محله برای اجرای طرح بازآفرینی شهری مشخص شده اند که با تائید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و فرمانداران مربوطه، این 8 محله بعنوان محلات هدف برای اجرای این طرح در استان معرفی می شوند.

وی گفت: استان مرکزی ظرفیت های بالقوه ای در ساخت و ساز مسکن دارد که باید از این توان نهایت بهره گیری در نوسازی بافت های فرسوده، صورت گیرد.

آقازاده افزود: بافت های فرسوده دغدغه مدیران شهری است با تجمیع این بافت ها و ارایه خدمات می توان مشکلات و کمبود خدمات را در این مناطق رفع کرد.

استاندار مرکزی ابراز کرد: اجرای این طرح بزرگ و سنگین  نیاز ضروری کشور است و اجرای آن می‌تواند در کنار نوسازی بافت های فرسوده شهرها، به نوعی اشتغال هم ایجاد کند.

آقازاده افزود: این تحول می‌تواند سرمایه های موجود را به گردش درآورد و این گردش مالی در ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی نقش مهمی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز گفت: در اجرای طرح بازآفرینی شهری طرح های نیمه تمام دولت در اولویت هستند و تفاوتی ندارد این طرح ها مربوط به کدام دستگاه است.

مرزبان افزود: احیای 100 واحد مسکونی فرسوده در استان در دستور این اداره کل قرار دارد.

وی اظهارکرد: 29 درصد از طرح بازآفرینی شهری مربوط به شهرداری ها است که باید نسبت به این مهم اهتمام جدی داشته باشند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: براساس طرح بازآفرینی شهری همه دستگاه های استان موظفند همه زمین های بلااستفاده خود را به معاونت بازآفرینی شهری استان معرفی کنند.

مرزبان افزود: 410 میلیارد ریال از محل یک و نیم میلیارد دلار صندوق توسعه ملی سهمیه استان مرکزی است که 400 میلیارد نیز در قالب تسهیلات در نظر گرفته شده است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها