Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت تقويت زيرساخت هاي اشتغال خرد در شهرستان خنداب

زمانی قمی استاندار مرکزی در چهل و سومین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در روستای خانقاه شهرستان خنداب برگزار شد، گفت: تقویت زیر ساخت ها برای توسعه اشتغال خردو روستایی در شهرستان خنداب باید مورد توجه قرار گیرد.

 زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  شهرستان خنداب در حوزه کشاورزی، دامداری و تولید کشمش از استعداد بالایی برخوردار است و اشتغال خرد و روستایی باید بیش از نقاط دیگر در این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ایجاد اشتغال خرد در روستاها به منظور کاهش نرخ تورم و جلوگیری از مهاجرت، دستور کار اقتصاد مقاومتی در استان است.

 استاندار مرکزی ابراز کرد: برگزاری نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در روستاها الگویی است که برای نخستین بار در استان مرکزی آغاز شده و می تواند نمونه خوبی برای سایر استان ها باشد.         

وی اظهار کرد: در این شیوه مدیران از پشت میز کار خود به مناطق دور دست رفته و از نزدیک با مشکلات و موانع تولید آشنا و راهکار رفع موانع را برنامه ریزی می کنند.

وی گفت: برگزاری نشست های ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی برای پیشبرد امور و برداشتن موانع و رسیدن به راهکارهای جدید در حوزه اشتغال خرد پا به عرصه گذاشته است.

زمانی افزود: مسائل و مشکلات روستاها در نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی استان بررسی و مصوبات این نشستها در جهت رفع این مشکلات با توجه به تمکن دولت تصویب  و در جهت اجرائی شدن آن تلاش می شود.

استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات ایجاد شده در فروش نفت، گفت: زمانی که دولت منابع درآمدی خود را از دست بدهد اداره کردن کشور با مشکل و موانع مواجه خواهد شد و عبور از این سدها به دشواری ممکن است که دولت توانسته تاکنون بخوبی از عهده این کار برآید.

وی اظهار کرد: هر شهرستان ویژگی های منحصر به فردی در زمینه های مختلف دارد که  این ویژگی ها باید شناسایی و احصا شوند و در نشست های ستاد مقاومتی مورد بررسی قرار گیرند.

زمانی قمی با اشاره به اعطای تسهیلات رونق تولید به واحد های صنعتی استان، گفت: سهم تسهیلات روق تولید برای استان مرکزی 443 میلیارد تومان تعیین شده بود که تا کنون 712 میلیارد تسهیلات به 1045 واحد تولیدی کوچک و متوسط در استان مرکزی پرداخت شده است و 160 درصد از سهم مشخص، محقق شده است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: ما هنوز هم از شرایط موجود رضایت کامل نداریم ولی تکالیف و مسیر تعیین شده را طی کرده ایم و باید تا رسیدن به وضعیت مطلوب تمام تلاش خود را بکار گیریم.

وی با اشاره به اینکه تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی به زمان نیاز دارد، گفت: دولت  تاکنون هر اقدامی را که در توان داشته است برای اجرا و تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی بکار گرفته است و در ادامه نیز با برگزاری جلسات، پیگیری ها و... در جهت اجرای هر چه بهتر این سیاستها تلاش خواهد کرد.  

زمانی قمی بر ایجاد و ارتقاء روحیه امید در جامعه تاکید کرد و گفت:  باید اقدامات و عملکرد دولت را برای  مردم بازگو کرد و مسیر ها و اقدامات باقی مانده را نیز تبیین نمود تا جامعه ای امید وار تر داشته باشیم چرا که با مردمی  شاداب و امیدوار می توان جامعه را بهتر اداره نمود.

گفتنی است  در این نشست  مسائل و مشکلات  واحد تولید چرم و کیف، صنایع غذایی بهاران و واحد کشمش سبز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در کارگروهی به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مسائل و مشکلات روستاهای شهرستان های خنداب و کمیجان مورد بررسی قرار گیرد.

 یادآور می گردد ستاد اقتصاد مقاومتی استان  از ابتدای سال جاری 43 نشست برگزار کرده است و رسیدگی به مشکلات کارخانه های هپکو، ماشین سازی، آذرآب و واگن پارس اراک، تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی نقاط مختلف استان و دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی مهمترین دستاوردهای آن بوده است. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها