Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت تسريع در پرداخت تسهيلات طرح اشتغال پايدار روستايي/مديريت سد 15 خرداد به استان مركزي واگذار شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در فرمانداری دلیجان برگزار شد، گفت: در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در استان باید فعال تر عمل شود و تسریع در پرداخت این تسهیلات امری ضروری است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در شهرستان دلیجان نیز که دارای نرخ بیکاری پائین و دارای ظرفیت های مناسبی برای ایجاد اشتغال است باید تحرک بیشتری صورت گیرد.

استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی می بایست در زمره 3 استان برتر کشور در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی باشد و در مدت باقیمانده باید برای تحقق این امر تلاش شود.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش ابراز کرد: واگذاری مدیریت سد 15 خرداد دلیجان به استان مرکزی مهمترین مطالبه به حق شهروندان دلیجان و مسئولان است.

وی افزود: واگذاری مدیریت سد 15 خرداد دلیجان مهمترین خواسته مردم استان مرکزی از وزارت نیرو است.

استاندار مرکزی اظهارکرد: سد 15 خرداد دلیجان در سال 1374 ساخته شده اما مدیریت این سد از همان ابتدا به استان مجاور واگذار شده و مردم این استان به خصوص شهرستان های دلیجان و محلات استفاده چندانی از این سد نمی برند.

وی بیان کرد: در سفر وزیر نیرو به استان مرکزی در زمستان گذشته و طی مکاتباتی واگذاری مدیریت این سد به عنوان یک خواسته عمومی و مردمی به استان مرکزی مطالبه شده است .

آقازاده ادامه داد: نمایشگاه صنعت عایق رطوبتی نیز همچون نمایشگاه گل و سنگ نما در دلیجان برگزار می شود.

وی افزود: برای این منظور قطعه زمینی به اتحادیه عایق های رطوبتی دلیجان واگذار می شود تا دستاوردهای صنعت عایق های رطوبتی در معرض دید عموم قرار گیرد.

استاندار مرکزی گفت: با برگزاری این نمایشگاه برای نخستین بار در کشور آخرین دستاورد صنعتگران عایق رطوبتی دلیجان به نمایش گذاشته می شود و بر پایی این نمایشگاه تاثیر به سزایی در معرفی این محصول ، افزایش تولید ، صادرات و تولید ثروت دارد.

آقازاده با برشمردن توانمندی دلیجان در تولید عایق های رطوبتی در کشور گفت: شهرستان دلیجان تنها خوشه صنعتی کشور در تولید عایق رطوبتی است که محصولات آن در بازار داخلی و خارجی شهرت دارد.

وی ادامه داد: عایق رطوبتی در شمار محصولات نفتی قرار گرفته که باعث ناهماهنگی هایی در تعرفه های گمرکی و صادرات شده است.

استاندار مرکزی افزود: استفاده از قیر در این صنعت محدود است به طوری که فقط نیم درصد از تولیدات قیر کشور در صنعت عایق رطوبتی کاربرد دارد.

آقازاده افزود: در تولید یک متر عایق رطوبتی با حجم چهار کیلوگرم، 52 درصد آن را دیگر مصالح به غیر از قیر تشکیل می دهد که قرارگیری این محصول در گروه ساختمانی، امری ضروری است.

وی افزود: سالانه 200 میلیون متر مربع عایق رطوبتی در کشور تولید می شود که چهار میلیون متر آن در دلیجان تولید و روانه بازار می شود بر همین اساس پی گیری برای خروج عایق رطوبتی از گروه محصولات نفتی در دستور کار قرار دارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: با پیگیری های مستمر امید است تا سه هفته آینده مشکل صاحبان صنعت عایق رطوبتی دلیجان برطرف و تعرفه این محصول به گذشته برگردد و بر اساس مصالح ساختمانی محاسبه شود.

وی گفت: دلیجان قطب تولید الیاف پلی استر کشور محسوب می شود اما افزایش قیمت ارز این صنعت را با چالش های جدی مواجه کرده است.

آقازاده افزود: بر همین اساس با رئیس جمهور مکاتباتی شده تا دغدغه های صنتعگران الیاف پلی استر کاهش یابد.

وی گفت: هیچ مانعی برای انجام امور در فرمانداری دلیجان وجود ندارد و سرپرست فرمانداری دارای حداکثر اختیارات است.

آقازاده با تاکید بر اینکه از سرپرست فرمانداری دلیجان حمایت جدی می شود، گفت: تاکنون برای انتصاب 2 گزینه پیشنهادی برای فرمانداری دلیجان موفقیتی حاصل نشده اما تا زمان انتصاب از سرپرست فرمانداری دلیجان حمایت می شود.

استاندار مرکزی از واحد تولید عایق رطوبتی و الیاف پلی استر دلیجان بازید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات صنعتگران قرار گرفت.وی همچنین از سد 15 خرداد دلیجان نیز بازدید کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها