Portal_background_image

معاون سياسي استاندار تاكيد كرد : ضرورت تدوين سند امنيت غذايي استان / بانك جامع اطلاعات آماري استان ايجاد شود

حقیقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در نشست شورای راهبردی جمعیت استان که در محل استانداری برگزار شد ، گفت: تدوین سند امنیت غذایی از برنامه های اولویت دار و جدی استان است.

حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار شاخص های جمعیتی را یکی از  مهمترین موضوعات یک جامعه و پایه برنامه ریزی ها  دانست  و اظهار کرد: از اهداف شورای راهبردی جمعیت الگو سازی براساس شاخص های جمعیتی است ،این الگوها می بایست  به مبادی ذی ربط ارائه شود  و طبق  این الگوها و هشدارها،  وظایف براساس سیستم باشد .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ابراز کرد: زیرساخت ها باید بر اساس شاخص ها اصلاح شود، باید بر اساس شاخص ها الگوی مدیریتی بدهیم و تصمیم گیری نماییم لذا برای حرکت بر اساس شاخص  ها   باید محور فعالیت شورای راهبردی جمعیت فراتر از آمار و تحولات جمعیتی استان باشد.

وی با تاکید بر تدوین سند امنیت غذایی استان،گفت: شاخص هایی که از شورای راهبردی جمعیت استان حاصل می شود در تدوین این سند که از برنامه های جدی استانداری است موثر  می باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه رفته رفته در کشور و استان بیماری های واگیر دارد جای خود را به بیماری های غیر واگیری داده است، گفت: باید سهم  تمام ادارات و ارگانها در حوزه بهداشت مشخص شود.

حقیقی با اشاره به جایگاه مهم آمار ،ابراز کرد:  استفاده از زبان آمار و اینکه کجا از فراوانی ، درصد  و یا شاخص استفاده کنیم موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری  بر ایجاد بانک جامع اطلاعات آماری بر اساس شاخص های متقن تاکید کرد و گفت: این بانک اطلاعاتی به انجام کار کارشناسی،  اصلاح زیرساختها براساس شاخص ها  و داشتن سیستم کمک می کند.

وی افزود: در راستای ایجاد بانک جامع اطلاعات آماری  مدیران کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی، ثبت احوال ، امور بانوان و خانواده  موظفند فرمی را طراحی نمایند و در نشستی که با حضور مدیران اداراتی که فعالیت آنها بیشتر با شاخص ها در ارتباط است در اختیار این مدیران قرار گیرد و پس  تکمیل و جمعبندی در جلسه آتی این شورا ارائه شود  .

حقیقی گفت: شرح وظایف این شورا در سطح کلان است لذا لازم است بحث بومی سازی شرح وظایف در دستور کار قرار گیرد تا بدانیم در استان باید چه اقداماتی را در اولویت قرار داده و انجام دهیم و در واقع کار را به صورت عملیاتی دنبال کنیم.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری بر حضور مدیران در جلسات استانداری تاکید کرد و گفت:  مدیران استان باید به صورت پویا و فعال در جلسات استانداری شرکت نمایند و از اعزام نماینده به جلسات خودداری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تبریک هفته پژوهش ، گفت: ایران در زمینه پژوهش در دنیا دارای رتبه 26 و در منطقه رتبه اول را داراست و در 12 ارکان رقابت جهانی از نظر اقتصاد رتبه ای به اندازه پژوهش نداریم که این  نشان می دهد پژوهش های ما  باید به ثروت تبدیل شود .

خسروی مدیر کل ثبت احوال استان نیز گفت: شورای راهبردی جمعیت استان با هدف برنامه ریزی راهبردی مسائل جمعیتی استانها تشکیل می شود.

وی افزود: پایش و بررسی مستمر آمار تحولات جمعیتی استان، شناسایی اولویت های استانی در اجرای سیاست های کلی جمعیت ، برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین دستگاه ها و نهادهای مختلف در اجرای سیاست های کلی جمعیت از اهداف و وظایف این شوراست.

مدیر کل ثبت احوال استان  در این نشست  گزارشی از آمار و تحولات جمعیتی استان و کشور را ارائه کرد و در ادامه اعضای شورای راهبردی جمعیت استان نیز  مطالبی را بیان کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها