Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت بهره‌گيري از ظرفيت فعالان فرهنگي و اجتماعي در مبارزه با مواد مخدر

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: سمن ها و ظرفیت های مردمی به ویژه فعالان فرهنگی و اجتماعی نقش موثری در کاهش معضل اعتیاد و پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: بلای خانمان براندازاعتیاد جزء پنج آسیب اصلی مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب است ، لذا مبارزه با آن تکلیف جدی، حکومتی و مسئولیتی است.

استاندار مرکزی بر بهره گیری از ظرفیت های مردمی درامرمبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر بهره گیری از ظرفیت سازمان های مردم نهاد، انجمن های مردمی، کارشناسان زبده و شناخته شده و افراد فرهیخته و صاحب اندیشه که مورد قبول جامعه هستند میتواند نقش موثری ایفا کند.

استاندار مرکزی ادامه داد: امروز پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی به مراتب کارساز تر است و سازمان های مردم نهاد با بهره گیری از ظرفیت های مردمی می توانند در کاهش پیامدهای ناشی از این معضل اجتماعی تاثیرگذار باشند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز در این نشست گفت: از ابتدای امسال تاکنون، امر مبارزه با مواد مخدر در حوزه های فرهنگی، درمان و پیشگیری نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد افزایش یافته است.

 شاه محمدی افزود: تلاش ها و اقدام های مناسبی در زمینه مبارزه با موادمخدر و کاهش اعتیاد در این استان صورت گرفته است.

وی بیان کرد: معضل اعتیاد و قاچاق مواد مخدر به عنوان یکی از آفت های اقتصاد کشور، روزانه 200 میلیارد ریال خسارت به کشور وارد می کند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی ادامه داد: قاچاق مواد مخدر به عنوان یک آفت جدی و مانع اصلی در تحقق اقتصاد مقاومتی است که تدوین راهکارهای مدون مقابله با این پدیده شوم باید بیش از پیش مورد توجه جدی قرار گیرد.

شاه محمدی افزود: در امر مبارزه با موادمخدر 3700 شهید و 12 هزار جانباز تقدیم نظام شده است که از این تعداد 18 شهید و 2 جانباز مربوط به استان مرکزی است.

گفتنی است تقویت و تجهیز سالن های ورزشی و خطوط تلفن مرکز درمانی و ترک اعتیاد رمضان در ابراهیم آباد اراک، فعالیت های مضاعف در امر مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاه های اجرایی و بهره گیری از ظرفیت های صاحبنظران و معتمدان در امر مبارزه با اعتیاد، از مهمترین مصوبات نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی بود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها