Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت بكارگيري روشهاي نو در ترويج فرهنگ ايثار و شهادت

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ ایثار و شهادت استان که در محل استانداری برگزار شد، بر ضرورت بكارگيري روشهاي نو در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت تاکید کرد.

زمانی قمی  استاندار مرکزی با بیان اینکه جان مایه ایثار و شهادت در جامعه نهضت عاشوراست، بیان کرد:با داشتن ذخائر ارزشمندی همچون حضرت سید الشهدا (ع) در مبانی دینی و برگزاری آیین های سوگواری ماه های محرم و صفر، فرهنگ ایثار و شهادت هیچگاه در کشورمان فراموش نخواهد شد، اما ترویج این فرهنگ باید با روشهای نو نیز مد نظر قرار گیرد.

زمانی قمی با اشاره به اینکه جراید و نشریات با هر سلیقه و گرایشی با بکار گیری روشهای نوین در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند، گفت: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل موجود در زمینه فناوری های نوین، لازم است در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز از ابراز بروز استفاده شود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: کمیته ای متشکل از آموزش و پرورش، صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگانی از تشکلهای هنری آزاد و خانه مطبوعات برای طراحی قالب های بدیع و نو در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شود و این امر در مبلمان شهری و فضای مجازی نیز مورد توجه قرار گیرد .

زمانی قمی  تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهادت را منشا اثر دانست و عنوان کرد: جلسات این شورا با مسئولیت فرمانداران و دبیری بنیاد شهید و امور ایثارگران در شهرستانها نیز باید برگزار شود.

استاندار مرکزی تاکید کرد: اعضایی که به عنوان مهمان در این کارگروه در نظر گرفته شده اند به عنوان اعضای اصلی تلقی شوند.

وی افزود:  دیدار مدیران دستگاههای اجرایی با خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین مسائل و  مشکلات مطرح شده در این دیدارها همراه با اقدامات صورت گرفته برای تحقق آنها  طبق فرمی به امور ایثارگران استانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ارائه شود تا بتوانیم در این زمینه ارزیابی دستگاه های اجرایی را داشته باشیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مصادف با میلاد امام مجتبی (ع) در دلیجان عملیات اجرایی احداث تعدادی  واحد مسکونی برای خانواده شهدای مدافع حرم افغان در شهرستان دلیجان آغاز می شود.

زمانی قمی گفت: این امر یک اقدام غیر دولتی است که من از دستگاه های اجرایی درخواست دارم تا در صورت  توان در  این امر مشارکت کنند که قطعاً خیرین و بخش خصوصی نیز حمایت خود را در اجرای این ایده خواهند داشت.

استاندار مرکزی  در بخش دیگری از سخنانش ضمن تسلیت شهادت حضرت خدیجه (س)، اظهار کرد: همانگونه که نقش آفرینی حضرت زینب  (س) در کربلا کامل کننده نهضت سید الشهدا (ع) بود ،جانفشانی های حضرت خدیجه (س)  هم تکمیل کنند نهضتی بود که رسول خاتم (ص) برای تحقق اهداف بعثت برپا کرد.

 گفتنی است مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مدیران کل صدا و سیما و آموزش و پرورش استان نیز در این نسیت مطالبی را بیان کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها