Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ضرورت اهتمام جدي بانكها در اجراي فرمان رهبري و برنامه هاي دولت

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید از سرپرستی شعب بانک ملی و ملت استان مرکزی در اراک ، بر ضرورت اهتمام جدی بانکها در جهت تحقق فرمان رهبری در اقتصاد مقاومتی و برنامه های دولت در خروج واحدهای کوچک و متوسط تولیدی از رکود تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر فعالسازی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط بعنوان ظرفیتی بزرگ در زمینه اشتغالزایی، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در شرایط خاص کنونی با ابلاغ اعطای تسهیلات رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط، حرکت کلیدی را در حوزه اقتصاد کشور آغاز کرده که همراهی بانک ها در این برنامه مهم اصلی اجتناب ناپذیر است.

وی با یادآوری تغییر نام ستاد اقتصاد مقاومتی به قرارگاه اقتصاد مقاومتی افزود: تغییر نام و تغییر روند اداری این ستاد به فرماندهی نشان از ایجاد اضطرار در شرایط کشور دارد و بنابر این اضطرار همه مجموعه ها باید امور را فرماندهی کنند و حساسیت و توجه  بیشتری به افزایش رونق در تولید و اقتصاد داشته باشند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه همه ارکان کشور از جمله دولت، قو ای مقننه و قضائیه و بانکها بر این امر اتفاق نظر دارند که اصلی ترین مشکل کشور مشکل بیکاری و فقدان رونق کافی در اقتصاد است، گفت: وقتی همه بر این مشکل اتفاق نظر داریم همه باید برای رهایی از آن تلاش کنیم. .

زمانی قمی ، هدف بازدید از شعب سرپرستی بانک ملی و ملت این استان را اجرای فرمان مقام معظم رهبری و رئیس جمهور برای تحقق اقتصاد مقاومتی و تسریع در اعطای تسهیلات برای ایجاد رونق اقتصادی در استان عنوان کرد.

وی  ادامه داد: همانگونه این موضوع برای مدیریت ارشد استان حائز اهمیت است مسئولین بانکها نیز باید به آن توجه ویژه داشته باشند و در نشستی با مدیران شعب بانکها شرایط اضطراری کشور و  همچنین لزوم ایجاد رونق اقتصادی را تبیین کنند.

استاندار مرکزی افزود: بانکها و همه دستگاههای اجرایی باید فرمان رهبری را ضمیمه اقدامات خود کنند و با شجاعت در زمینه تحقق فرمان رهبری تلاش نمایند.

وی با تاکید بر نقش مهم و اساسی بانکها در ایجاد رونق اقتصادی، گفت: دستگاه های اجرایی و اقتصادی استان باید با تمام توان در لبیک به فرمان رهبر فرزانه و برنامه های دولت وارد صحنه شده و در این زمینه جدیت داشته باشند.

زمانی قمی ادامه داد: با توجه به حضور ماهانه وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان جانشین فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی بازدید و سرکشی به شعب بانک ها برای بررسی نحوه اعطای تسهیلات به واحدهای کوچک و متوسط به صورت دوره ای انجام می شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دستگاه های نظارتی درک دقیقی از افزایش رونق اقتصادی و اجرای هرچه بهتر فرمان مقام معظم رهبری در این زمینه داشته و کمال همکاری را برای اجرای هرچه بهتر این مهم خواهند داشت.

وی افزود: نشانه های رونق اقتصادی با برنامه های دولت تدبیر و امید در استان مرکزی هویداست و اینکه در چهار ماه امسال تراز اقتصادی استان مثبت شده و در قبال 190 میلیون دلار صادرات انواع کالا، 86 میلیون دلار واردات آن هم در مواد اولیه تولید انجام گرفته گواهی از سوگیری درست راهبردهای دولت است.

استاندار مرکزی گفت:  رونق اقتصادی باید به کشور بازگردد چرا که در زمان رکود بانکها و بسیاری از دستگاه ها نمی توانند معوقات خود را وصول کنند بلکه در رونق اقتصادی است که همه می توانند به فعالیتهای خود امیدوارانه ادامه دهند.

زمانی قمی تاکید کرد : بانک های عامل در استان باید در پرداخت تسهیلات مربوط به طرح های مصوب رونق تولید تسریع کنند و پرونده های موجود در این بانک ها باید تا پایان شهریور پرداخت شود.

گفتنی است دراین بازدید مدیر کل صنعت، معدن و تجارت ، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و همچنین مدیر کل روابط عمومی استانداری نیز حضور داشتند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها