Portal_background_image

معاون سياسي استاندار تاكيد كرد: ضرورت استفاده از ظرفيت سمن ها در ريشه كني بيسوادي در استان

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی درنشست شورای پشتیبانی سواد آموزی استان که در محل استانداری برگزار شد، بر ضرورت استفاده از ظرفیت سمن ها در ریشه کنی بیسوادی در استان تاکید کرد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی اظهار کرد: سمن ها نه به عنوان پیمانکار بلکه به عنوان نهاد های آگاهی رسان همواره در کنار و یاری رسان دولت هستند و نیاز است این نهادهای مردمی در این حوزه نیز برای ایجاد انگیزه در بین سواد آموزان و کاهش بی سوادی در جامعه کمک رسان سازمان های دولتی باشند

وی افزود: استانداری مرکزی آمادگی دارد تا همکاری لازم را برای ایجاد سمن خاص برای بی سوادی و کم سوادی در استان انجام دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی تصریح کرد:  65 درصد ورودی به زندان ها افراد بی سواد و کم سواد و تنها یک تا دو درصد دارای سواد دانشگاهی و فوق دیپلم هستند.

حسن بیگی افزود: این آمار نشانگر اهمیت و نقش سواد آموزی در کاهش بزهکاری و ناهنجاری های اجتماعی است.

 وی ادامه داد: اداره کل زندان های استان مرکزی نیز با ایجاد راهکار و تشویق های قانونی، زمنیه حضور افراد بی سواد و کم سواد در کلاس های سواد آموزی و افزایش سطح سواد درندامتگاهها را فراهم کند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی ادامه داد: فرمانداران، روسای آموزش پرورش و مسئولان شهرستانی و استانی باید با برگزاری نشست های شورای پشتیبانی سواد آموزی و ارائه راهکارهای مناسب جذب و ایجاد رغبت در افراد برای حضور در کلاس ها و ایجاد برش استانی ریشه کنی بی سوادی، سواد آموزی و کاهش بی سوادی را در دستور کار خود قرار دهند.

گفتنی است مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست سخنانی را مطرح کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها