Portal_background_image

استاندار: صنعت و معدن مهمترين موتور محركه اقتصاد كشور است

زمانی قمی استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز صنعت و معدن (10 تیر ماه)، گفت: صنعت و معدن مهمترین موتور محرکه اقتصاد و عامل مولد اشتغال پایدار در کشور است.

زمانی قمی استاندار مرکزی در این پیام آورده است: دهم تیرماه که بعنوان روز صنعت و معدن نامگذاری شده است، فرصتی مغتنم برای تبیین نقش و اهمیت این بخش در اقتصاد و همچنین معرفی دستاوردهای صنعتی و معدنی کشور عزیزمان ایران است چرا که این حوزه به عنوان موتور محرکه اقتصاد و عامل مولد اشتغال پایدار نقش بسزایی در افزایش تولید ناخالص ملی و در آمد سرانه دارد.

وی تصریح کرده است: کشور جمهوری اسلامی ایران با وجود منابع عظیم صنعتی و معدنی توانسته است در بسیاری از تولیدات، در "رده های برتر جهانی" قرار گیرد و با "اتکاء به دانش و فن آوری داخلی و ملی"، با تحریم های ظالمانه برخی از کشورها بطور قاطع برخورد کند و کارنامه خوبی در زمینه "تولیدات صنعتی و معدنی" از خود به نمایش بگذارد.

زمانی قمی بیان کرده است: استان مركزي  به عنوان چهارمین قطب صنعتي و دومین قطب صنایع مادر تخصصی در کشور مطرح است و به لحاظ برخورداري از ذخائر معدني با ارزش از جمله مناطق نسبتاً  غني در كشور محسوب مي گردد. این استان از نظر شاخص هاي اقتصادي در جايگاه مناسبی در توسعه كلان كشور قرار دارد و در مواردي هم سهمي بالاتر از ميانگين هاي كشور را به خود اختصاص داده است.

استاندار مرکزی ابراز کرده است: زير ساخت هاي قوي جذب سرمايه گذاري از قبيل مناطق ويژه اقتصادي، شهرك سرمايه گذاري خارجي، شهرك ها و نواحي صنعتي عظيم و گسترده در تمامي شهرستانها، شبكه هاي حمل و نقل و قرار گرفتن استان در مسير كريدور شمال – جنوب و شرق – غرب، و نزديكي به كانون هاي بزرگ جمعيت كشور، همراه با وجود قريب 3000 واحد صنعتي بزرگ، كوچك و متوسط، شرايط را براي استفاده بهينه تر از قابليت ها و فرصت ها فراهم نموده است.

زمانی قمی ادامه داده است: در این راستا مي طلبد تا در شرايط پسابرجام و دوران گذراز تحريم­هاي اقتصادي، با فعليت بخشيدن به پتانسيل ها و ظرفيت هاي بالقوه و جذب منابع داخلي و خارجي از طريق مشاركت بخش خصوصي، بيش از پيش در ايجاد رونق در بخش صنعت و معدن به عنوان موتور محركه توسعه اقتصادي استان، گام های اساسی برداشته شود و عرصه  براي رقابت كيفي بين كنشگران اقتصادي و تحرك بخشي به اقتصاد منطقه اي و ملي و ايجاد اشتغال مولد، مهيا گردد.

استاندار مرکزی ضمن تبریک روز صنعت و معدن به  فعالان، تلاشگران و جهادگران اين عرصه اقتصادي و خانواده بزرگ صنعت و معدن استان مركزي  از درگاه خداوند متعال برای اين عزيزان  سلامتی و توفیق روز افزون  مسئلت کرده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها