Portal_background_image

شريعتمداري: صنعت كشور در دولت تدبير و اميد رشد پنج و 6 دهم‌درصدي داشته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان که با حضور استاندار مرکزی انجام شد ، گفت: صنعت کشور در دولت تدبیر و امید بین چهار تا پنج و 6 دهم درصد رشد داشته است که این شاخص روند مطلوب در این بخش را نشان می دهد.

شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با وجود مشکلات زیاد در بخش صنعت میزان تقاضای برای تاسیس واحدهای صنعتی در سال جاری رشد کم سابقه ای دارد.

وی ادامه داد: طبق مستندات موجود میزان تقاضای تاسیس واحدهای صنعتی در استان مرکزی امسال 11 درصد رشد دارد که این مهم بیان از حرکت به سوی رونق تولید دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: 6 هزار واحد صنعتی نیمه کاره بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور شناسایی شده که تاکنون چهار هزار و 616 واحد آن با مشارکت سرمایه گذاری خارجی و ارائه تسهیلات راه اندازی شده است.

وی توضیح داد: بقیه واحدهای صنعتی نیمه کاره صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی نیز تا پایان امسال بهره برداری می شوند.

شریعتمداری یادآوری کرد: با وجود چالش های موجود، نیمی از واحدهای صنعتی کشور با حدود 50 درصد ظرفیت اسمی خود کار می کنند که اگر چه این شاخص قابل قبول نیست اما دولت را برای حمایت از صنایع امیدوار می کند.

وی افزود: در دولت یازدهم هفت میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت جذب شد و در 6 ماه نخست امسال نیز یک میلیارد و 200 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور جذب شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بهسازی و نوسازی تجهیزات معدنی به خصوص در بخش اکتشافات با همکاری سازمان زمین شناسی ایران را از مهمترین برنامه های این وزارتخانه عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: کاهش هزینه های تولید داخلی، گام نخست تحقق اقتصاد مقاومتی است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: هزینه های سنگین و سربار برای تولید داخل و پایین بودن بهره وری نیروی انسانی بزرگترین مشکلات و معضلات صنایع کشور است که دولت باید برای اصلاح آن قدم های اساسی بردارد.

وی گفت: فرسودگی تجهیزات و عوامل تولید نیز از مشکلات صنایع استان مرکزی است که برای تولید با کیفیت و رقابتی باید این تجهیزات به روزرسانی شود.

امام جمعه اراک اظهار کرد: مسئولان و دولتمردان باید بدانند که معضلات یک شبه قابل حل نیست و برای موفقیت در امور باید اولویت بندی در دستور کار دستگاه های اجرایی صورت بگیرد.

وی، مدیریت نقدینگی و منابع دولتی، ساماندهی و نظارت دقیق بر فعالیت صندوق های بازنشستگی را از دیگر وظایف مسئولان ذیربط عنوان کرد.

سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در گلزار شهدای مامونیه، بهره برداری از سه طرح صنعتی در زرندیه ، دیدار با خانواده شهدا و بهره برداری از یک طرح صنعتی در ساوه آغاز شد.

بازدید از دو واحد معدنی و صنعتی در محلات و دلیجان ، حضور در بیت تاریخی امام راحل در خمین، بازدید از معدن سرب و یک واحد تولیدی در شازند و حضور در نشست اقتصاد مقاومتی استان مرکزی از دیگر برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مرکزی است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها