Portal_background_image

قائم مقام وزير صنعت مطرح كرد: صدور16 هزار پروانه بهره برداري در دولت يازدهم / استان مركزي در رصد و راه اندازي صنايع نيمه فعال پيشرو است

رحمانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار مرکزی در محل استانداری برگزار شد ، گفت: از ابتدای آغاز به کار دولت تدبیر و امید تا کنون حدود 16هزار پروانه تولیدی، صنعتی در کشور صادر شده است.

رحمانی قائم مقام وزیر صنعت اظهار کرد: در زمان استقرار دولت تدبیر و امید در کشور شش هزار واحد صنعتی تعطیل در کشور وجود داشت و با سیاست اقتصادی دولت، بیش از سه هزار واحد آن احیا شدند

وی با اشاره به اینکه رونق صنایع نیازمند فراهم شدن زمینه  مناسب است، تصریح کرد: در این راستا کنترل نرخ تورم، ثبات محیط کلان اقتصادی ،مبارزه با فساد و بهبود فضای کسب و کار از مواردی است که با تدبیر دولت به آن پرداخته شده است .

رحمانی ادامه داد: اقدامات و برنامه های هدفمند دولت یازدهم در عرصه بهبود فضای کسب و کار بر کسی پوشیده نیست و هم اینک جایگاه کشور از رتبه 134 به 117 تغییر یافته است و در رتبه بندی جدید نیز شرایط کشور حدود 17 یا 18 رتبه بهبود خواهد یافت .

قائم مقام وزیر صنعت بیان کرد: هدف از اجرای طرح رونق اقتصادی در واحدهای صنعتی و تولیدی، لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای عمل به اصل اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد:  واحدهای تولیدی مشمول این طرح باید دارای تولید و بازار فروش  بوده و با تامین سرمایه در گردش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند که شرایط این واحدها در سه مرحله بررسی می شود و از این بابت اعطای تسهیلات به این واحدها برای بانکها جای نگرانی ندارد.

رحمانی افزود: هشتاد و چهار هزار میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات رونق تولید به صنعتگران و فعالان اقتصادی حوزه کارآفرینی کشور پرداخت شده است.

وی ادامه داد: تاکنون پنج هزار و 731 مورد تسهیلات اعتباری در قالب طرح حمایت از رونق تولید به متقاضیان طرح های صنعتی پرداخت شده است.

رحمانی تصریح کرد: تسهیل در روند رسیدگی به مطالبات صنعتگران و صدور پروانه های تولیدی و بهره برداری با جدیت در دستور کار است.

قائم مقام وزیر صنعت با اشاره به توزیع نامناسب صنایع در استان مرکزی،گفت: طرح آمایش سرزمین و اولویت بندی رشته ها در حوزه صنایع به عنوان اقدامی موثر از سوی این وزارتخانه اجرائی می شود.

وی  خاطر نشان کرد: استان مرکزی از استانهای پیشرو در ستاد اقتصاد مقاومتی است و تاکنون 26 نشست این ستاد در استان برگزار شده است.

وی افزود: استاندار مرکزی فردی فعال، دلسوز و پیگیر است که جا دارد از اقدامات ایشان و مجموعه استان در راستای تحقق سیاستهای اقتصاد مقاومتی تشکر کنم.

زمانی قمی استاندار مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد:  سرعت بانک ها در اعطای تسهیلات بانکی در قالب طرح رونق تولید استان مرکزی در هفته های اخیر افزایش یافته است.

محمود زمانی قمی بیان کرد: تزریق سرمایه در گردش به واحدهای صنعتی و احیای حیات اقتصادی صنعتی یکی از مولفه های اصلی تحقق اصل اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: رفع مشکلات و تنگناهای اقتصادی واحدهای صنعتی استان مرکزی به عنوان یکی از اولویت های اصلی در استان پیگیری می شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری های استان مرکزی نیز گفت: مجموع طرح های رونق تولید در قالب طرح بهین یاب تا نیمه دوم شهریورماه سال جاری 46 طرح بوده که هم اینک این رقم به 106 طرح افزایش یافته است.

 نیکی ملکی افزود: تاکنون هزار و 310 میلیارد ریال تسهیلات بانکی در قالب طرح رونق تولید به واحدهای کوچک و متوسط استان مرکزی پرداخت شده است.

وی بیان کرد: استان مرکزی از نظر تعداد طرح های رونق تولید رتبه دهم و از نظر پرداخت تسهیلات رتبه هفتم کشور را دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در سخنانی گفت: 752 طرح صنعتی و تولیدی برای دریافت تسهیلات رونق تولید واصل شده است.

 حاجی پور افزود: تاکنون 131 میلیارد تومان برای 109 طرح تولیدی و صنعتی استان مرکزی تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است.

وی ادامه داد: خروج از رکود و احیای واحدهای نیمه تعطیل به عنوان یکی از اولویت های مهم دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی با جدیت دنبال می شود.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها