Portal_background_image

دبير شوراي اطلاع رساني استانداري خبر داد: صدوردستور توقف تغييركاربري بناهاي تاريخي استان توسط استاندار مركزي

مصطفی عرب دبیر شورای اطلاع رسانی استانداری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری اظهار کرد: استاندار مرکزی در پی مباحث مطرح شده در خصوص تغییر کاربری موزه چهارفصل اراک به سفره خانه سنتی، دستور توقف واگذاری موزه ها و بناهای تاریخی و یا تغییر کاربری آنها را صادر کرد.

مصطفی عرب دبیر شورای اطلاع رسانی استانداری گفت: در نامه محمود زمانی قمی که خطاب به مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی صادر شده کلیه اقدامات پیرامون واگذاری موزه ها و بناهای تاریخی از جمله موزه چهار فصل و یا تغییرکاربری آنها به سفره خانه سنتی، رستوران و نظیر آن باید متوقف شود.
مدیر کل روابط عمومی استانداری گفت: از زمانی که موضوع واگذاری بنای تاریخی حمام چهار فصل اراک در رسانه ها مطرح شد، موضوع به استاندار مرکزی منعکس شد و وی دستور بررسی و اخذ اطلاعات را صادر کرد.
مصطفی عرب افزود: با توجه به اینکه حفط و احیای میراث فرهنگی از جمله وظایف و برنامه های مهم دولت تدبیر و امید است، استاندار مرکزی دستور توقف واگذاری بناهای تاریخی به ویژه حمام چهار فصل را صادر کرد.
وی اظهار کرد: آثار تاریخی از جمله حمام تاریخی چهار فصل و بازار اراک جزئی از تاریخ و هویت شهروندان این شهر هستند و حفظ و حراست از آنها از وظایف حاکمیت و مردم است .
مدیر کل روابط عمومی استانداری مرکزی افزود: رسانه ها و شبکه های اجتماعی به عنوان چشمان بیدار جامعه نقش موثری در این خصوص داشتند و وظیفه خود را به عنوان سرمایه های اجتماعی به خوبی در این راستا انجام دادند که جای تقدیر دارد.
عرب اضافه کرد: سازمانهای مردم نهاد ،انجمن ها و همه فرهنگ دوستان نیز به عنوان بخش دیگری از سرمایه اجتماعی و رابطان مردم و حاکمیت در این خصوص خوب ظاهر شدند و توانستند نقش خود در ایجاد ارتباط بین مردم و مسولان را به به درستی ایفا کننند.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها