Portal_background_image

استاندار در بازديد سرزده از اداره كل گمركات استان مطرح كرد: صادرات 587 ميليون دلاري استان در هفت ماهه سالجاري

آقازاده استاندار مرکزی در حاشیه بازدید سرزده از اداره کل گمرکات استان، گفت: در هفت ماهه ابتدای سالجاری 587 میلیون دلار انواع کالا از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 7 درصدی برخوردار است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: نبود تسهیلات اداری در بخشنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت به خصوص در زمینه سپرده گذاری ارزی از مهمترین عوامل عدم تحقق پیش بینی های استان در زمینه صادارت کالا بوده است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات، مکاتبات و اقدام های انجام شده پیش بینی می شود صادرات کالا از گمرکات استان مرکزی به خارج از کشور در سال جاری روند افزایشی داشته باشد.

آقازاده از افزایش 2 درصدی واردات کالا به استان مرکزی در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: افزایش صادرات کالا در این استان نسبت به واردات نشان دهنده رونق تولید در واحدها صنعتی و تولیدی استان است و پیش بینی می شود تا پایان سال جاری صادرات استان 10تا 12 درصد افزایش یابد.

آقازاده خاطرنشان کرد: گمرکات استان مرکزی با تسهیل در ارایه خدمات گمرکی و افزایش تراز تجاری و اقتصادی در زمره 10 گمرک برتر در سطح کشور قرار دارد.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی نیز در این آیین گفت: گمرکات کشور با ارایه بسته های حمایتی در زمینه کمک به نقدینگی صاحبان کالا و تولیدکنندگان تسهیل در ارایه خدمات گمرکی و افزایش صادرات و واردات را در دستور کار خود قرار داده است.

میراشرفی افزود: صاحبان کالا و تولیدکنندگان از این پس علاوه بر اینکه می توانند حقوق و عوارض ورودی کالاها به کشور را به صورت نسیه و ضمانت نامه ای پرداخت کنند برای تسهیل در فعالیت های اقتصادی و تولیدی می توانند ارزش افزوده کالاهای وارداتی را نیز به این روش تسویه کنند که این امر نقش مهمی در افزایش نقدینگی این واحدها به همراه دارد.

وی ادامه داد: در بخش صادرات نیز تولیدکنندگان استان مرکزی بدون مراجعه به تهران می توانند مجوز ورود موقت مواد اولیه وارداتی را از اداره کل گمرکات استان اخذ و کالا های مورد نیاز خود را بدون پرداخت حقوق و عوارض به صورت موقت وارد و پس از پردازش صادر کنند.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی یاد آور شد: 587 میلیون دلار کالا امسال از این استان به خارج از کشور صادر و 261 میلیون دلار کالا به استان وارد شده است.

وی ادامه داد: صادرات کالا از استان مرکزی به خارج از کشور در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش داشته است.

میراشرفی، تولیدات واحدهای صنعتی، پتروشیمی و فرآورده های نفتی را عمده کالاهای صادرات شده از استان مرکزی در این مدت عنوان کرد.

وی افزود: ماشین آلات و مواد اولیه مورد نیاز تولید نیز عمده کالاهای وارد شده به استان در این مدت بوده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها