Portal_background_image

شورای گفتگوبهترین بستر مشارکت بخش دولتی وخصوصی در ترمیم اقتصاد است

استاندار استان مرکزی گفت: شورای گفتگو از ابتکارات دولت اعتدال و بهترین بستر برای تصمیم گیری و تصمیم سازی مشارکتی بخش دولتی و خصوصی در اصلاح ساختار بیمار اقتصاد کشور است.

« محمدحسین مقیمی» شامگاه سه شنبه در نخستین نشست شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی استان مرکزی افزود: این شورا کارگاه آموزشی برای تفاهم و بهره گیری حداکثری توان دولت و حوزه خصوصی در چاره سازی و تسریع در راهبردهای ترمیمی زخم های اقتصاد است .

وی عنوان کرد: درحال حاضر به دلیل معضلاتی چون تورم، رکود اقتصادی، پایین بودن قیمت نفت ، تحریم ها و دهها مساله دیگر فشار مضاعفی بردوش دولت است و تولیدکنندگان و فعالان عرصه خصوصی اقتصاد باید با بالا بردن تحمل و سعه صدر، دولت را در گذر از این بحران ها پشتیبانی کنند.

استاندار استان مرکزی خاطرنشان کرد: شاید برخی از تصمیمات دولت در عرصه اقتصادی به دلیل وضعیت ویژه ،اکنون برای برخی از تولید کنندگان خوشایند باشد اما این تصمیمات برای دستیابی به شرایط تثبیت اقتصادی ضروری است و امید است با رسیدن به وضعیت تعادل رونق تولید و حمایت پررنگ از صاحبان صنعت و اقتصاد کامل شود.

مقیمی اظهار کرد: برای مدیریت ارشد استان پس از امنیت عمومی ،حوزه تولید و صنعت در اولویت است لذا هر شغل در بخش کشاورزی، خدمات و صنعت بسیار باارزش است و نباید اجازه داد به هیچ قیمتی دچار تزلزل و بی ثباتی شود بلکه باید هر روز بستر پویایی و فرصتهای جدید اشتغال نیز در استان مهیا شود.

استاندار مرکزی اظهار کرد: بانک در نظام اقتصادی ایران یکی از رکنهای مهم است که با گرفتن پول از سپرده گذاران و اعطای آن بصورت تسهیلات خرد و کلان به تولید کنندگان بستر پویایی اقتصادی را تضمین می کند وبر اساس گزارشهای کشوری، نظام بانکی استان مرکزی با تعامل منطقی ، مدیریت مناسب تسهیلات و همراهی با تولیدکنندگان عملکرد مطلوبی داشته است.

مقیمی بیان کرد: اینکه بعضی از افراد به نام کار اقتصادی از بانکها تسهیلات دریافت کرده و در بخشهای غیرتولیدی صرف کرده باشد به هیچ روی پذیرفته نیست و معوقات بانکی باید به سرعت تعیین تکلیف و منابع آها به چرخه بانکی بازگشت شود.

وی عنوان کرد: شورای گفتگوی بخش دولتی و خصوصی به عنوان کانون همگرایی ظرفیتهای استانی در تصمیم سازی مطرح است و از اعضای آن انتظار است فعالانه و با مباحث کارشناسی در تصمیم سازیهای کلان اقتصاد کشور همراه دولت باشد.

رییس اتاق بازرگانی، صنعت و کشاورزی اراک نیز در این نشست گفت: شورای گفتگو فصلی مترقی در دولت اعتدال برای ریشه یابی و سرعت بخشی به حل مشکلات اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار است و باید این ظرفیت به درستی بارور شود.

«محمدرضا جعفری» افزود: ریاست این شورا در استانها با استانداران و دبیری و سخنگویی آن با اتاق های بازرگانی است و معاون برنامه ریزی استانداری، رییس اقتصاد و دارایی، صعت و معدن و تجارت، تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، نمایده بانکهای استان و دستگاه های اجرایی بر حسب مورد اعضای آن هستند.

جعفری با بیان اینکه هدف از شورای گفتگو تسهیل فضای کسب و کار در بخش خصوصی و پیشگیری از موازی کاری در حوزه اقتصاد است گفت: این شورا در حوزه اصلاح بخشنامه و شیوه نامه های دست و پاگیر، آسیب شناسی اقتصادی استان، شاخت حلقه های مفقوده در خدمت به تولیدکنندگان و مشکلات پیش روی صادرات و تولید و حقوق عادلانه صاحبان صنعت بحث و تصمیم سازی خواهد شد.

«حسن میرزاخانی» رییس سازمان اقتصاد و دارایی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: دولت اعتدال معاونتی را برای ساماندهي شرایط کسب و کار کشور تشکیل داده و می طلبد شورای گفتگوی  استان پیشنهادات سازنده را جمع بندی و برای ارائه به این معاونت تقدیم کنند.

در این نشست نمایندگاني از انجمن پیمانکاران صنعت ساختمان، انجمن های کشاورزی، ریلی به طرح نظرات کارشناسی پرداختند.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها