Portal_background_image

استاندار مركزي: شهرنراق از شاخصه‌هاي مطلوب گردشگري برخوردار است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین رونمایی از کتاب«روایت یک هدیه آسمانی» در موزه شهاب سنگ نراق ، گفت: نراق با بهره‌برداری از موزه شهاب سنگ و بهرمندی از جاذبه‌های طبیعی و انسان‌ساخت متنوع دارای شاخصه‌های مطلوب در عرصه گردشگری است و باید از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: موزه شهاب سنگ این شهر به‌دلیل ساخت در محل فرود آمدن شهاب سنگ در جهان بی‌نظیر است و باید از این ظرفیت برای جذب گردشگر به درستی بهره برد.

وی ادامه داد: نراق و موزه شهاب سنگ ظرفیت میزبانی تورهای گردشگری داخلی و خارجی را دارد و حوزه فرهنگی باید با برنامه‌ای هدفمند در این عرصه فعالیت کند.

آقازاده با بیان اینکه بوم‌گردی در نراق با سرمایه‌گذاری در بازسازی خانه‌های قدیمی فعال شده است، ادامه داد: انعقاد پیمان خواهرخواندگی نراق با یکی از شهرهای آلمان که پروفسور عشقی در آن شهر موزه تاسیس کرده با قوت دنبال می‌شود.

وی گفت: بهره‌برداری عمومی از موزه شهاب سنگ نراق بعد از۴۴ سال جایگاه خوبی در میان باستان شناسان و ستاره شناسان دارد و با حضور گردشگرانی که برای بازدید این موزه می‌آیند باید فرهنگ و تاریخ غنی نراق  به درستی معرفی شود.

استاندار مرکزی با تبریک سالروز ولادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: وحدت کلید قدرتمند مسلمانان در برابر هر تهدید است و تلاش مسلمانان باید بر محوریت افزایش انسجام امت اسلامی باشد.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بازارچه تاریخی نراق در استان مرکزی کم‌نظیر و خاص است.

وی گفت: در سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان مرکزی ۵۰ میلیارد ریال به منظور مرمت آثار تاریخی این استان وعده داده شد اما هنوز اعتباری تخصیص نیافته است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در خانه ملت اظهار داشت: طبیعت بکر، سرمایه‌های معنوی و باغات زیبای نراق در راهبردهای توسعه گردشگری مورد غفلت واقع شده  و نیاز است مسئولان در این زمینه اقدامات مناسبی را طرح‌ریزی کنند.

گفتنی است در این آیین از کتاب «روایت یک هدیه آسمانی» نوشته «ایرج عشقی» رونمایی شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها