Portal_background_image

استاندار مركزي مطرح كرد: شهرستان خنداب گزينه اجراي برنامه توسعه پايدار اقتصادي در استان

آقازاده استاندار مرکزی در نشست تهیه برنامه راهبردی - عملیاتی توسعه پایدار اقتصاد روستایی شهرستان خنداب، گفت: خنداب از مناطق کمتر توسعه یافته استان مرکزی است و انتخاب آن برای اجرای برنامه توسعه پایدار اقتصادی کمک شایانی به حل بسیاری از چالش ها و کمبودها خواهد کرد و می طلبد در راستای تدوین سند توسعه این شهرستان دستگاه های اجرایی همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: وزارت کشور 31 شهرستان در سطح استان ها را با در نظر گرفتن برخی شاخص ها نظیر محرومیت انتخاب کرده که بستر اجرای بر نامه توسعه پایدار اقتصادی باشند و در استان مرکزی شهرستان خنداب گزینه شده است.

وی افزود: در قالب این برنامه شهرستان هایی که شاخص های متوازن برخوردار نیستند و سطح زندگی و معیشت مردم پایین است به صورت هدفمند بهبود وضعیت می دهند و با ترمیم نواقص تلاش می شود که سطح متعادل توسعه یافتگی در آن ها ایجاد شود.

استاندار مرکزی گفت: سازمان برنامه بودجه براساس اسناد بالادستی نظیرسند توسعه شهرستان، سیما شهرستان و برنامه پنجم و ششم برای شهرستان های گزینه شده راهبرد عملیاتی تهیه می کند و این راهبرد پس از آن برای تایید و اجرا به وزارت کشور ارسال می شود.

آقازاده رویکرد این برنامه را اقتصادی، اشتغالزایی، جلوگیری از مهاجرت روستائیان و بالابردن سطح بهره وری و توسعه برای شهرستان انتخاب شده عنوان کرد.

وی اظهار کرد: خنداب از مناطق کمتر توسعه یافته استان مرکزی است و انتخاب آن برای این برنامه کمک شایانی به حل بسیاری از چالش ها و کمبودها خواهد کرد و می طلبد در راستای تدوین سند توسعه این شهرستان دستگاه های اجرایی همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی نیز در این نشست گفت: سند راهبری توسعه پایدار شهرستان خنداب توسط این سازمان و برمبنای مولفه های اسناد بالادستی تدوین می شود اما مرحله عملیاتی آن نیازمند تامین اعتبار است.

رقیه یادگاری افزود: در این برنامه به اشتغالزایی و توسعه پایدار روستایی در شهرستان خنداب توجه شده است و 70 روستای این شهرستان بیش از 20 خانوار دارد که باید به مقوله اشتغال در این برنامه توجه و برای هر روستا سند عملیاتی تهیه شود.

فرماندار شهرستان خنداب نیز در این نشست گفت: تدوین سند توسعه پایدار خنداب باید بر مبنای مزیت های اولویت دار گردشگری و صنایع تبدیلی کشاورزی و رتبه بندی اهمین آنان در روند توسعه این منطقه به پیش برود.

عبدالرضا حاج علی بیگی افزود: علاوه بر تدوین سند راهبردی باید برنامه عملیاتی هدفمند و کاربردی نیز ترسیم و به وزارتخانه ها ارسال شود تا برای تامین اعتبار، اقدامات لازم صورت گیرد.

وی اظهار کرد: در سال جاری 25 درصد از سرجمع اعتبارات شهرستان خنداب کاهش یافته است بنابراین اجرای این برنامه به اعتبار مجزا نیاز دارد.

گفتنی است در این نشست مقرر شد ظرف 2 ماه آینده، سند برنامه عملیاتی توسعه پایدار شهرستان خنداب توسط سازمان برنامه و بودجه استان مرکزی تهیه شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها