Portal_background_image

استاندار: شهرداري ها نسبت به مناسب سازي تردد معلولان اهتمام ورزند

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان، گفت: شهرداری ها نسبت به مناسب سازی فضای تردد و حمل و نقل شهری با هدف عبور و مرور آسان معلولان اهتمام جدی داشته باشند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: انجام این مهم نیازمند اعتبار ویژه نیست و شهرداری ها با مدیریت منابع و استفاده از ظرفیت داخلی می توانند نسبت به انجام این مهم اقدام کنند.

وی اظهار داشت: به سبب اینکه حقوق شهروندی معلولان در استفاده از فضای مناسب فراهم نشده از این عزیزان عذرخواهی می شود.

استاندار مرکزی گفت: 30 سال از دفاع مقدس گذشته است اما برای عبور و مرور جانبازان فضای تردد مناسب فراهم نشده است که این امر باید در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گیرد.

آقازاده افزود: شهردار به عنوان متولی اصلی مناسب سازی باید با تردد در سطح شهر نواقص را بررسی و نسبت به رفع آن در اسرع وقت اقدام کند.

وی اظهار داشت: استفاده از گروه های عمرانی با مصالح ساختمانی مورد نیاز بدون بهره گیری از پیمانکار و فرآیند اداری راهکار مناسب سازی فضای شهری ویژه معلولان است.

استاندار مرکزی گفت: شهرداری های استان باید تا پایان امسال نسبت به مناسب سازی فضار تردد و حمل و نقل شهر ویژه معلولان و جانبازان اقدام کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز گفت: پیمانکاران باید در ساخت بناهای جدید قوانین مناسب سازی ویژه تردد معلولان را رعایت کنند. 

« مهدی زندیه وکیلی » افزود: شهرداری ها با اتخاذ سیاست های الزام آور در پایان کار، برای تحقق این مهم بکوشند.

وی اظهار داشت: پارک ها، پیاده روها و بانک ها به عنوان فضای عمومی باید مورد توجه قرارگیرند و مناسب سازی در این اماکن عملیاتی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی گفت: مناسب سازی در بخش دولتی به ویژه بانک ها، مساجد، کتابخانه ها و دانشگاه ها باید سرآمد باشد.

زندیه وکیلی افزود: مناسب سازی فضای تردد معلولان از مطالبات به حق این قشر است و شهرداری ها متولی این مهم هستند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری مرکزی نیز گفت: شهرداری های ساوه، خمین، مهاجران و فرمهین سال گذشته در مناسب سازی فضای تردد معلولان عملکرد مناسبی داشته اند.

« حمیدرضا نوازنی » افزود: 10 درصد از جمعیت جامعه را افراد کم توان شامل می شوند که فراهم شدن فضای حمل و نقل درون شهری باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: مناسب سازی تردد معلولان یکی از محورهای برنامه پنجم توسعه بوده و اکنون برنامه ششم توسعه در حال اجرا است اما هنوز مناسب سازی در برنامه پنجم عملیاتی نشده است.

«زهرا امینی» افزود: انجام نشدن این مهم به علت کمبود اعتبارات در برخی بخش ها قابل پذیرش نیست.

وی اظهار اشت: با این حال، 40 درصد فضای تردد و حمل و نقل معلولان استان ایمن سازی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی گفت: سامانه معبر با شماره پیامکی 3000012322 به بهزیستی کشور متصل است و شهروندان می توانند نواقص تردد معلولان را به اطلاع برسانند و از طریق این سامانه دستگاه های متولی ملزم به ارائه خدمات برای تردد معلولان می شوند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها