Portal_background_image

مدير كل دفتر امور شوراهاي اسلامي شهر و روستا وزارت كشور: شهرداري ها سه برابر بيشتر از نياز خود نيروي انساني جذب كرده اند

افشار مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور در همایش آموزشی منتخبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای استان مرکزی که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، گفت: شهرداری های نقاط مختلف کشور، سه تا پنج برابر بیشتر از نیاز خود نیروی انسانی جذب کرده اند.

افشار مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور اظهار کرد: بیش از 300 هزار نیروی انسانی در شهرداری های نقاط مختلف کشور فعالیت می کنند در صورتی که بر اساس تحقیقات کمتر از یکصد هزار پست سازمانی در همه شهرداری های کشور وجود دارد. 

وی ادامه داد: به کار گیری نیروی انسانی در شهرداری ها بدون رعایت ضوابط قانونی و برگزاری آمون های استخدامی انجام شده و شوراهای جدید باید چتر نظارتی خود را بر رعایت قانون در همه بخش های شهرداری ها به خصوص جذب نیروی انسانی بگسترانند.

مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور بیان کرد: با توجه به اینکه شهرداری های کشور نیروی مازاد و انباشته انسانی دارند، بخش عمده ای از اعتبارات این نهاد خدماتی به هزینه های جاری و پرداخت حقوق و مزایای کارکنان اختصاص می یابد. 

وی، مهمترین هدف مردم از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را ثبات شرایط و خواست عامه مردم از شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را تغییرات علمی و اثرگذار در مدیریت شهری دانست و گفت: بیش از 90 درصد از اعضای شوراهای اسلامی کلانشهر های کشور در دوره پنجم تغییر کرده اند. 

افشار اضافه کرد: در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۷۰ درصد و در شهرهای کمتر از ۲۰۰ هزار نفر نیز ۵۰ درصدترکیب اعضای شوراهای شهر تغییر کرده است. 

وی، با بیان اینکه سال گذشته بیش از 540 هزار میلیارد ریال در شهرداری های کشور هزینه شده است، ادامه داد: سرانه هر شهروند در برخی از شهرهای کشور کمتر از پنج میلیارد ریال برآورد شده در صورتی که در تعداد محدودی از شهرهای کشور این سرانه از 20 میلیارد ریال نیز تجاوز می کند که نشان دهنده نبودتعادل و توازن در تخصیص و در برخی موارد جذب منابع مالی است. 

مدیر کل دفتر امور شوراهای اسلامی شهر و روستا وزارت کشور انتخاب شهردار را نخستین وظیفه شوراهای اسلامی شهر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از فسادهای مالی و قانون گریزی ها در هنگام تصدی گری سرپرست های شهرداری ها اتفاق افتاده است، انتظار می رود اعضای شوراهای اسلامی در این فرآیند مهم دقت کافی را داشته باشند تا در نیمه راه مجبور به عزل شهردار نشوند.

افشار، اصل نظارت بر عملکرد شهرداری ها را مهمترین وظیفه شوراها دانست و گفت: دخالت در امور اجرایی به خصوص عزل و نصب های معاونت ها و سازمان های شهرداری ها وظیفه شوراها نیست و مداخله در این امور فرصت خدمتگزاری را هم از شوراها و هم از شهرداری ها سلب می کند. 

گفتنی است مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری نیز در این نشست مطالبی را بیان کرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها