Portal_background_image

استاندار مركزي: شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه ايران اسلامي هستند

زمانی قمی استاندار مرکزی در دیدار با خانواده شهید والامقام ابوالفضل شبان در اراک ، گفت: شهدا مظهر عزت، اقتدار و افتخار جامعه ایران اسلامی هستند و آحاد جامعه باید همواره از سیره این عزیزان الگوگیری کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: خانواده معظم شهدا و ایثارگران حق بزرگی به گردن تک تک آحاد جامعه دارند و همه باید این عزیزان را تکریم کنند.

وی افزود: امنیت وثبات کنونی میهن اسلامی مرهون رشادت و جانفشانی های شهدای گرانسنگ است.  

استاندار مرکزی بیان کرد: خانواده های معظم شهدا به واسطه این که ثمره زندگی خود را به جبهه های نبرد حق علیه باطل فرستاند تا از کیان ایران اسلامی دفاع کنند پدران و مادران معنوی جامعه محسوب می شوند و آحاد جامعه باید به این عزیزان احترام بگذارند.  
در این دیدار استاندار مرکزی با قبول درخواست خانواده این شهید مبنی بر نامگذاری یکی از مکانهای عمومی به نام وی، دستور داد تا در مراسمی با حضور خانواده این شهید بزرگوار در روزی مناسب (روز شهدا)ساختمان مدیریت بحران استانداری به نام آن شهید بزرگوار نامگذاری شود.      

وی همچنین دستور داد تا برای ساخت و نصب تندیس شهید شبان در ورودی خیابان شبان  جلسه ای با حضور نمایندگان شهرداری اراک، فرمانداری اراک، استانداری مرکزی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثارو نشر ارزشهای دفاع مقدس و نماینده ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار و در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ گردد.
استاندار مرکزی هم چنین دستور پیگیری و رسیدگی به روشنایی معابر و نیز نصب سرعت گیر مناسب در محله ای که خانواده آن شهید بزرگوار در آن ساکن هستند، را صادر کرد.               
گفتنی است شهید ابوالفضل شبان در دوم دی ماه سال 1339 در اراک متولد شد و در سال 1360 به عنوان کمک خلبان از سوی لشگر 77 خراسان به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.   
این شهید والامقام در دی ماه سال 1365 در منطقه عملیاتی سومار بر اثر انفجار مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در گلزار شهدای تهران به خاک سپرده شد.

یادآور می گردد مدیران کل حوزه استاندار و روابط عمومی استانداری، مشاوران استاندار مرکزی در امور ایثارگران و نهادها، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اراک و جمعی از مسئولان این نهاد در این دیدار حضور داشتند.              
 

 

گالری تصاویرسرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها