Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: شناسايي آفت ها و آسيب هاي فرهنگ عمومي جامعه و تلاش در جهت رفع آنها

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای فرهنگ عمومی که در محل بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، گفت: باید آفت های فرهنگ عمومی جامعه را شناسایی و به عنوان ضعف فرهنگی قبول کرد و سپس در راستای حل آنها گام برداشت.

زمانی قمی استاندار مرکزی در خصوص احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی نیز گفت: باید آفت های فرهنگ عمومی جامعه را شناسایی و به عنوان ضعف فرهنگی قبول کرد و سپس در راستای حل آنها گام برداشت. 

استاندار مرکزی، دروغ، ریا، طلاق و آمار پایین ازدواج را مهمترین مشکلات فرهنگی این استان عنوان کرد و افزود: این مسائل باید به صورت کارشناسی پیگیری و دنبال شود.           
زمانی قمی اظهار کرد: احیای فرهنگ باید از مدیران و مسئولان دولت و نظام آغاز شود چراکه نگاه مردم همواره به مدیران بوده و در صورتی که این قشر صداقت و پاکدستی را سرلوحه خود قرار ندهند جامعه نیز رفته رفته سلامت خود را از دست می دهد.
استاندار مرکزی  در بخش دیگری از سخنانش،گفت: از ابتدای سال جاری نشست های متعددی درخصوص تحقق اقتصاد مقاومتی تشکیل شده اما آنچه به نظر می رسد بیشتر از آنکه اقدام و عمل را سرلوحه امور خود کنیم درگیر مسائل کاعذ بازی و جدول بندی شده ایم.
محمود زمانی قمی افزود: فهرستی از نواقص و مشکلات صنایع این استان تهیه شده که بر اساس اولویت در راستای حل مشکلات آنها حرکت خواهیم کرد.
وی بیان کرد: تعداد زیادی از کارخانه های کوچک و متوسط در استان مرکزی پیمانکاران شرکت های بزرگ هستند، بنابراین تقویت و حمایت از شرکت های مادر اهمیت به سزایی دارد و خانواده دولت در این استان همه مشکلات در این شرکت ها را فهرست بندی کرده و تا پایان سال جاری بخش عمده ای از این مشکلات حل خواهد شد.       
استاندار مرکزی ادامه داد: در نشستی که با معاون اول رئیس جمهوری در خصوص استان های صاحب صنایع بزرگ از جمله مرکزی، اصفهان، خراسان رضوی و هرمزگان برگزار شد، مصوب شد که پتروشیمی ها، نیروگاه ها و پالایشگاه ها دیگر حق انعقاد قرارداد با هیچ شرکت خارجی را ندارند و باید محصولات مورد نیاز خود را از شرکت های داخلی تامین کنند که در این صورت مشکلات شرکت های آذرآب و ماشین سازی اراک مرتفع می شود.         
زمانی قمی گفت: صبح امروز (سه شنبه) نیز نشستی با وزیر راه در تهران داشیتم که در این نشست اجرای طرح قطار شهری اراک مهاجران و امیرکبیر قطعی شد که در صورت حل مشکلات و همکاری دستگاه های مربوطه، عملیات اجرایی این طرح تا پایان سال جاری آغاز می شود.         
آیت الله دری نجف آبادی نیز اظهار کرد: فرصت ها و ظرفیت های بسیار ارزشمندی در نقاط مختلف کشور به ویژه استان مرکزی وجود دارد که در صورت استفاده از این ظرفیت ها و ایجاد ارزش افزوده می توان فرصت های جدیدی از قبیل صنایع تبدیلی و صنعت بسته بندی ایجاد کرد.
وی بیان کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی دستگاه های اجرایی نسبت به سایر اقشار جامعه وظیفه سنگین تری برعهده دارند و باید در این راستا همه تلاش خود را به کار گیرند.
امام جمعه اراک ادامه داد: برجام و نتیجه مذاکرات ویژگی های خاص خود را برای اقتصاد ما دارد اما تنها راه رسیدن به تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقای وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، استفاده از ظرفیت های داخلی است.
آیت الله دری نجف آبادی اظهار کرد: در گذشته نه چندان دور کشور ایران به عنوان صادر کننده کفش ملی و پوشاک با برندهای نام آشنا در کل جهان بود اما امروز کشور تبدیل به بازار کشورهای ترکیه، چین و اروپا شده است.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: کشور ایران به لحاظ آب، خاک و دریا ظرفیت های بسیار مناسبی دارد اما تنبلی، نداشتن برنامه، سوء تدبیر، اسراف، فساد و فحشاء و منکرات سرلوحه بسیاری از افراد شده و ظرفیت های خدادای این کشور غنی به فنا رفته است.
وی عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی و سازمان مالیاتی باید حمایت های خود را از شرکت های خصوصی ارتقاء دهند و به دلیل معوقات بیمه کارگران و یا مالیات؛ اقدام به تعطیلی واحدهای تولیدی نکنند چرا که در این صورت نه تنها مشکلات کشور حل نمی شود بلکه روز به روز به تعداد بیکاران در جامعه اضافه می شود.
امام جمعه اراک افزود: حمایت از زندانیان، افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزستی باید در سرلوحه امور دولت باشد و با ایجاد استغال و درآمد حداقلی، عدالت اجتماعی را در جامعه تحقق بخشید.

گفتنی است در این نشست معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز سخنانی را بیان کردند .


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها