Portal_background_image

استاندار عنوان كرد: شناسايي، بررسي و برخورد با تخلفات افتخاردولت است/ دفاع از حقوق مردم عين انصاف و عدالت است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: شناسایی ، بررسی و برخورد با تخلفات و همچنین ارائه گزارش به مردم افتخار و ویژگی این دولت است.

زمانی قمی افزود: هم اکنون مدیران اصلی دولت با حقوق های اندک تمام تلاش خود را برای توسعه و پیشرفت کشور به کار بسته اند، در صورتی که برخی از مدیران بانکی و شرکت ها با کارشکنی به مشکلی بر سر راه تلاش و توسعه کشور تبدیل شده اند.   

وی با بیان اینکه افتخار دولت شناسایی، بررسی و برخورد با تخلفات است ادامه داد: دولت با بررسی حقوق برخی مدیران و بازگرداندن این مبالغ به خزانه و گزارش فعالیت های خود به مردم شفاف سازی را در دستور کار خود قرار داده است و این ویژگی این دولت است.

 استاندار مرکزی با بیان اینکه ای کاش این مهم در دولت های قبلی نیز اتفاق می افتاد، گفت: 400 هزار نیرو در دولت نهم و دهم خارج از قانون و مقررات به بدنه دولت اضافه شدند که این به معنی انجام 400 هزار تخلف توسط دولت قبل در کشور است. 

وی افزود: در صورت دریافت حقوق 20 میلیون ریالی توسط هر یک از این افراد ماهانه 800 هزار میلیارد تومان برای کشور بار مالی به همراه دارد که با این اعتبار در طول یک سال خدمات گسترده ای می توان در زمینه عمران و آبادانی کشور  ارائه کرد.

استاندار مرکزی ادامه داد: شکاف اقتصادی بزرگی که در دولت قبل بود به مهاجرت و حاشیه نشینی در شهرها کمک کرد

زمانی قمی ادامه داد: اگر امروز نمی توانیم راه و یا شبکه آبرسانی روستایی را توسعه دهیم  به این دلیل است که این اقدامات باید در زمان دولتی که پر پول ترین دوره در تاریخ اقتصادی ایران بود انجام می شد و به شرایطی که خزانه دولت خالی است موکول نمی شد.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در بحث حقوق برخی از مدیران دردولت یازدهم پس از بررسی و برکناری آنها بخشی از منابع به دولت برگشته است، گفت: ای کاش خلاف یک هزار میلیارد ريالی بابک زنجانی رخ نداده بود و یا حداقل منابع آن برگشته بود ، این تخلفی است که در تاریخ کشور ما و بسیاری از کشورهای دیگر نمونه ای ندارد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید از شفاف سازی استقبال کند، ادامه داد: اگر تخلفی صورت می گیرد باید شفاف سازی شود و گزارش آن به مردم که صاحبان اصلی هستند ارائه شود جامعه باید از همه چیز اطلاع داشته باشد و در این زمینه نباید گزینشی عمل کرد، باید آنچه بر سر کشور آمده گفته شود.

زمانی قمی گفت: از حقوق مردم حمایت می کنیم که این امر عین انصاف و عدالت است و انقلاب اسلامی و توسعه و ترقی آن در گرو رسیدن به عدالت بیشتر است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: انتقاد بر مبنای خداشناسی و اعتقادات و ایمان نه تنها با ارزش است بلکه موجب رشد و تعالی کشور می شود نه اینکه انتقاد را با تخریب دولت همراه کنیم و با تیتر هایی از کاه کوه بسازیم و اقیانوس های گذشته را به خاطر نیاوریم که این همان تخریب است.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش گفت :برای اولین بار در کشور ارزش صادرات به 10 میلیارد و 472 میلیون دلار و ارزش واردات به 9 میلیارد و یک میلیون دلار رسیده است.

 وی افزود: نه تنها سال گذشته بلکه امسال نیز تراز تجاری مثبت شده است که این مهم محصول اعمال سیاست‌های منطقی تر نسبت به گذشته کشور است.

 زمانی قمی گفت: بعضی از مسائل و مشکلات که در محدوده اختیارات استان بوده در کارگروه تسهیل بررسی و مابقی در کارگروه ملی  مطرح شده است و مسائل و مشکلات برخی از واحدهای بزرگ استان در کارگروه ملی تسهیل مطرح و تصمیمات گرفته شده است و موضوع توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان پیگیری می شود.

 استاندار مرکزی افزود: برای طرح مسائل آلومینیوم باید تقاضای طرح مسئله در جلسه کارگروه ملی ارائه شود و مسائل این صنعت مهم به این کارگروه منتقل شود.

 وی گفت: اگر می‌خواهیم آلومینیوم اراک زمین نخورد می‌بایست تعرفه به روی واردات آلومینیوم بسته شود و مسیر توسعه این صنعت را هموار کنیم. تعرفه واردات آلومینیوم در کشور پایین است و باعث می‌شود وارد کننده به راحتی این محصول را وارد کند، به همین جهت تعرفه‌های واردات آلومینیوم باید اصلاح شوند.

زمانی قمی با اشاره به گزارش ارائه شده توسط مدیر شرکت برق منطقه ای باختر،  اظهار کرد: این شرکت برنامه‌های خوبی در بخش سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی دارد.

وی افزود: وزارت نیرو اولین و مهمترین همکاری را با واحدهای تولیدی ما در استان داشته است، اما بانک ها در نقطه مقابل وزارت نیرو عمل کرده اند.

 استاندار مرکزی با بیان اینکه به مصوباتی که در ستاد اقتصاد مقاومتی نهایی شده است و به بانک‌ها ابلاغ شده است توجه شود، گفت:  فرمان رهبری را دنبال می کنیم و اگر بانک و سیستمی در مقابل تصمیمات این جلسه مانع ایجاد کند با برخورد مواجه می‌شود.

گفتنی است در این نشست مدیر عامل شرکت برق منطقه ای باختر  و شرکت آلومینیوم گزارشی ارائه کردند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها