Portal_background_image

رييس ستاد انتخابات استان مركزي؛ شمار داوطلبان نمايندگي مجلس در استان مركزي به ۲۵۰ نفر رسيد

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: شمار داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، در حوزه‌های انتخابیه استان به ۲۵۰ نفر رسید که در مقایسه با دوره قبل ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بهروز اکرمی شامگاه جمعه در پایان ششمین روز ثبت‌نام در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری گفت:  از مجموع ثبت‌نام کنندگان قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی استان مرکزی  ۲۲۳ نفر مرد و ۲۷ نفر زن هستند.

وی  ادامه داد: در ششمین روز از مهلت یک هفته‌ای ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس، ۶۶ نفر متشکل از ۵۸ نفر مرد و هشت نفر زن در ۶ حوزه انتخاباتی این استان حضور خود را قطعی کردند.

اکرمی تصریح کرد: در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان در مجموع ۸۶ نفر متشکل از ۶۸ نفر مرد و ۱۸نفر زن و در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه در مجموع ۴۴ نفر متشکل از ۴۱ نفر مرد و ۳ نفر زن ثبت‌نام کرده‌اند.

وی گفت: در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان در مجموع ۵۲ نفر متشکل از ۴۹ نفر مرد و ۳ نفر زن، در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان در مجموع ١۸ نفر متشکل از ۱۷ مرد و یک زن ،در حوزه انتخابیه شازند در مجموع ۳۰ نفر مرد و در حوزه انتخابیه خمین هم در مجموع ۲۰ نفر متشکل از ۱۸ نفر مرد و ٢ نفر زن ثبت‌نام کرده‌اند.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد که شامل ۲ کرسی آن متعلق به نمایندگان حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب است و حوزه های انتخابیه «تفرش، آشتیان و فراهان»، «ساوه و زرندیه»، «محلات و دلیجان»، «شازند» و خمین  هر کدام یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها