Portal_background_image

استاندار مطرح كرد : شفافيت اقتصادي راهبردي موثر براي برقراري عدالت مالياتي است/ تحقق 85درصد سهم درآمدهاي مالياتي استان در سالجاري

آقازاده استاندار مرکزی در دوره آموزشی نقش محوری مدیران در اقتصاد مقاومتی با رویکرد مالیات که در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری برگزار شد، گفت: شفافیت اقتصادی راهبردی موثر برای برقراری عدالت مالیاتی است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  در سال 97 به رغم تمام مشکلات و با توجه به اینکه سهم استان در پرداخت مالیات 10 تا 12 درصد افزایش داشته است واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی استان وظایف قانونی و اصلی خود را فراموش نکردند و همکاری و تعامل خوبی را با تیم اقتصادی استان به ویژه ادارات کل امور مالیاتی ، امور اقتصادی و دارایی و دستگاه های مرتبط داشتند .

آقازاده با اشاره به اینکه میزان تحقق درآمدهای مالیاتی استان از میانگین کشوری بالاتر است ادامه داد: این استان امسال در اخذ مالیات شرایط سال گذشته را که از استانهای برتر کشور در تحقق درآمدهای مالیاتی بوده است را داشته و تاکنون حدود  85 درصد از درآمدهای مالیاتی استان محق شده است.

وی افزود: اخذ این مالیات در سایه  همکاری و تعامل خوب صنایع و واحدهای تولیدی استان که امسال از شرایط بهتری برخوردار هستند، فعالان اقتصادی  و شرکت های مشمول پرداخت مالیات به دولت  با تیم اقتصادی استان  صورت گرفته و قطعاً تدبیر مجموعه دولت در استان ، دستگاه های نظارتی، مجری و دیگر دستگاه های ذی ربط در ایجاد این تعامل و هماهنگی موثر بوده است که می تواند نشانگر یک حرکت خوب به سمت تحقق اهداف دولت باشد. 

استاندار مرکزی ابراز کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور که با تحریم ها درگیر هستیم  و اینکه سال آینده سهم استان در پرداخت مالیات  افزایش یافته  است همه باید در راستای تقویت این تعامل و هماهنگی با عزمی راسخ تلاش کنیم .

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش ،گفت: در اغلب کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مالیات یکی از مهمترین و کاربردی ترین ابزار های هدایت و کنترل سایر مولفه های اقتصادی به شمار می آید و شفافیت مالیاتی در این کشورها بخوبی دنبال می شود .

وی پرداخت به موقع مالیات و جلوگیری از فرارهای مالیاتی را از مهمترین راهکارهای تحقق درآمدهای مالیاتی دانست و افزود: در سال های اخیر دولت و مجلس شورای اسلامی و نهادهای ناظر بر جلوگیری از فرارهای مالیاتی برای همه افراد چه شخصیت های سیاسی، هنری ، اقتصادی و ....  متمرکز شده اند که اگر قوانین مصوب بخوبی اجرائی شود به شفافیت خواهیم رسید. 

استاندار مرکزی گفت:  پرداخت مالیات مستمر کارمندان دولت با حقوق مشخص در برابر فرار مالیاتی فعالان اقتصادی دانه درشت به نظر می رسد بی عدالتی است .

وی افزود: شفافیت اقتصادی به برقراری عدالت مالیاتی و رونق فعالیت های عمرانی ، اقتصادی و فرهنگی و...  کمک می کند که برای رسیدن به  این نقطه نیازمند شفاف سازی در اجرا و وضع قوانین  هستیم.

وی تصریح کرد:  فعالان اقتصادی دانه درشت در طول 100 درصد پرداخت  کنندگان مالیات قرار ندارند و این ضعف بزرگی است که با رفع آن می توانیم  38 درصد سهم مالیات در مجموع درآمد های دولت که توسط مجلس شورای اسلامی مشخص می شود  را به 60درصد درآمدهای مالیاتی از کل بودجه کشور برسانیم که رشد قابل ملاحظه ای است.

استاندار مرکزی با اشاره به برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی  ضمن تبریک به منتخبین ، بیان کرد: امیدواریم منتخبین در فعالیت های مرتبط اقتصادی هم چنان پل ارتباطی خوبی بین دستگاه های دولتی و تولید کنندگان و بخش خصوصی باشند و تیم اقتصادی استان نیز تعامل خوبی با این عزیزان داشته باشند تا همچنان شاهد کسب موفقیت ها در عرصه اقتصاد استان باشیم.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها