Portal_background_image

شعبانی فرد: 864 شعبه اخذ رای ویژه انتخابات مجلس در استان مركزی پیش بینی شده است

استاندار گفت: 864 شعبه اخذ رای ویژه نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان پیش بینی شده است.

  'علی اكبر شعبانی فرد' روز پنج شنبه در نشست مشترك اعضای ستاد و هیات های بازرسی انتخابات مجلس شورای اسلامی استان مركزی در اراك افزود: از مجموع این تعداد شعب اخذ رای 550 شعبه ثابت و 314 شعبه نیز سیار است.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع شعب اخذ رای، 438 شعبه شهری و 426 شعبه در روستاها مستقر می شوند و مسوولیت برگزاری انتخابات با فرمانداران شهرستان های تابعه است.

استاندار بیان كرد: در زمان تعیین شده برای ثبت نام داوطلبان نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان در مجموع 142 نفر ثبت نام كردند كه از این تعداد 10 نفر از بانوان هستند.

شعبانی فرد اظهار كرد: از مجموع تعداد ثبت نام كنندگان هفت نفر دارای تحصیلات حوزوی، 18 نفر دكترا، 102 نفر فوق لیسانس و 15 نفر نیز دارای مدرك تحصیلی لیسانس هستند كه 41 نفر از آنان سابقه شركت در ادوار انتخابات گذشته مجلس را دارند.

وی خاطر نشان كرد: استان مركزی در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای شش حوزه انتخابیه اصلی است كه در مجموع هفت كرسی در خانه ملت دارد و هماهنگی های لازم بین هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی به وجود آمده است.

استاندار  تاكید كرد: در قوه قضائیه نیز كمیسیون ویژه پیشگیری و برخورد با تخلفات انتخاباتی تشكیل و فعال شده است كه این مهم نیز نشان از اهمیت برگزاری انتخابات دارد.

شعبانی فرد اضافه كرد: بر اساس ماده 25 قانون انتخابات هیچ كارمندی حق ندارد در ساعت های اداری و غیر اداری در ستاد های انتخاباتی داوطلبان حضور یافته و له یا عیله نامزدی فعالیت كند.

وی خاطر نشان كرد: همه دواطلبان، طرفداران آنان، عوامل اجرایی و مسوولان باید با پایبندی به قانون انتخابات فضا را برای حضور گسترده مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم كنند.

استاندار بیان كرد: بر اساس منویات حكیمانه و داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، انتخابات موجب دمیده شدن خون تازه در پیكره اسلامی و نشاط جدید در نظام است بنابراین همه باید برای تحقق رهنمودهای رهبری تلاش كنند.

شعبانی فرد یادآور شد: انتخابات مظهر تجلی حضور مردم در عرصه های دفاع از نظام اسلامی است بنابراین همه باید به نتیجه آرا ملت احترام گذاشته و از قانون تمكین كنند تا فتنه افكنی دشمنان خنثی شود.

وی به مدیران، بازرسان و فرمانداران استان مركزی توصیه كرد: استفاده نامزدها از امكانات دولتی و بیت المال در راستای تبلیغات نامزدها ممنوع است و با متخلفین برخورد خواهد شد زیرا مدیران امانت دار و پاسخ گوی مردم هستند.

استاندار ادامه داد: حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی از هر موضوعی برای مردم و مدیران مهم تر است بنابراین نباید به خاطر رضایت نامزدها و كانون های قدرت و ثروت قیامت خود را فدا كرد.

در این نشست مسوولان كمیته های یازده گانه ستاد انتخابات استان مركزی و هیات بازرسی از عملكرد، اقدامات و برنامه های پیش بینی شده گزارشی ارائه كردند.


 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها