Portal_background_image

شعبانی فرد: خیران و تشکل های غیر دولتی دو رکن مهم در پیشبرد اهداف حوزه سلامت هستند

شعبانی فرد گفت:خیران و تشكل های غیردولتی دو ركن مهم مردمی در پیشبرد اهداف حوزه سلامت هستند و در برنامه راهبردی پنج ساله استان سهم حوزه مردمی در ارتقا و پیشبرد اهداف سلامت مهم و جدی درنظر گرفته شده است.

'علی اكبر شعبانی فرد' شامگاه یكشنبه در همایش خیرین حوزه سلامت استان با عنوان گلواژه های ایثار در اراك افزود: خیران سلامت بازوی توانمندی برای برنامه های سلامت محور دولت و بهبود كیفی و كمی خدمات این حوزه هستند.
وی خاطر نشان ساخت : استان مركزی به دلیل واقع شدن در مسیر ارتباطی اصلی كشور و صنعتی بودن نیازمند امكانات زیرساختی مناسب در حوزه سلامت است كه در این راستا كمك و مشاركت خیران كارساز است.
وی توضیح داد: بر اساس آمار حجم حوادث و تصادفات جاده ای در محورهای ارتباطی استان مركزی بالا است و پاسخگویی و خدمات مناسب به مردم نیازمند توسعه فضاها و امكانات بهداشتی و درمانی است.
استاندار استان مركزی اظهار كرد: علاوه بر جمعیت یك میلیون و 400هزار نفری استان هر روزه بیش از یك میلیون و 500هزار جمعیت سیال نیز در این منطقه تردد دارند و بسیاری از مراكز بهداشتی و درمانی استان مانند بیمارستان ولیعصر (عج) اراك پذیرای بیمارانی از شهرها و استان های همجوار است.
شعبانی فرد بیان كرد: در دولت نهم و دهم نهضت ارتقای كیفی و كمی خدمات بهداشتی و درمانی در استان مركزی آغاز شده و ظرف این سال ها جایگاه بیمارستانی استان از بیست و ششم به شانزدهم رسیده است.
وی یادآور شد: عملیات اجرایی بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراك در سفر سال 79 مقام معظم رهبری به اراك آغاز شده بود به همت دولت نهم تكمیل و راه اندازی شد و درحال حاضر خدمات تخصصی و فوق تخصصی مناسبی در اختیار مردم قرار گرفته است.
استاندار مركزی، مصوبه سفر سوم دولت برای تخصیص سالانه 450 میلیارد ریال به منظور تكمیل و راه اندازی بیمارستان ولیعصر اراك را از دیگر اقدامات ماسب دولت دهم دانست كه در این حوزه حضور خیران نیز كارساز است.

قائم مقام وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی در استان مركزی و رییس دانشگاه علوم پزشكی اراك نیز در این همایش گفت: سابقه خیرین حوزه سلامت استان مركزی به یك قرن می رسد و در حال حاضر 280 خیر سلامت در استان مركزی فعال هستند.
دكتر 'مجید رمضانی' افزود: بنیان بیمارستان آیت الله خوانساری توسط این روحانی وارسته و خیر گذاشته شده و به عنوان قطب درمان سرطان غرب كشور، هم اینك منشاء خدمات گسترده ای به بیماران است.
وی اظهار كرد: چندی پیش مجوز تاسیس دانشكده دندانپزشكی اراك به عنوان یك نیاز زیرساختی آموزشی حوزه سلامت اخذ شد كه راه اندازی آن به كمك خیران نیاز دارد.
دبیر كل مجمع خیرین سلامت كشور نیز در این همایش گفت: نعمت های خداوندی سرمایه هایی است كه به عنوان آزمایشی الهی در محك انسانیت و اخلاق در اختیار انسان ها قرار می گیرد.
'سید رضا نیری' اضافه كرد: سلامت بزرگترین نعمتی است كه خداوند به بندگانش داده است و باید در قبال این سلامتی دستگیر انسان های دردمند و بیمار بود.
معاون نهاد رهبری در دانشگاه های كشور نیز در این همایش گفت: سلامت دارای مفهوم وسیعی است كه تنها حوزه جسمانی را در برنمی گیرد بلكه تعریفی وسیع از مباحث پیشگیرانه، تشخیص ، درمان و حوزه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را شامل می شود.
حجت الاسلام والمسلمین 'علیرضا مستشاری' افزود: تحقق اهداف حوزه سلامت تنها با فعالیت ها و منابع مالی دولت میسر نیست و تك تك مردم و نهادهای غیردولتی باید در این مهم مشاركت داشته باشند.
در سال جاری بیش از 15طرح بهداشتی و درمانی با سرمایه گذاری بالغ بر 15میلیارد ریال در حوزه سلامت به مدد خیرین در سطح استان مركزی انجام شده است.
 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها