Portal_background_image

شعبانی فرد: استان مرکزی در بسیاری از زمینه ها شاخص است

استاندار گفت: استان مرکزی در بسیاری از شاخص ها رتبه اول در کشور را دارد.

علی اکبر شعبانی فرد عصر پنجشنبه در جریان افتتاح پروژه های شهرداری در مراسم افتتاح دفتر نوسازی محله افزود: استان مرکزی به لحاظ داشتن اندیشمندان، نخبگان، محققین، ورزشکاران، دانشمندان و نیز به لحاظ پیشرفت های بزرگ علمی و صنعتی همچنین وجود صنایع بزرگ مادر با اولویت صادرات محور و نیز به لحاظ شاهراه ارتباطی بودن بیش از بسیاری از استان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی اظهار داشت به همین دلیل مبلمان شهری در مرکز شهر استان به مرکزیت شهر اراک  همشأن مردم و نام پر آوازه آن باید طراحی شود.

استاندار  نسبت به زیباسازی شهر اراك و سایر شهرهای استان تاكید كرد وگفت: استان مركزی به عنوان یكی از مراكز مهم صنعتی و فرهنگی باید از زیبایی و مبلمان شهری مناسبی برخوردار باشد.

شعبانی فرد بیان كرد: با مصوبات سفرهای استانی دولت، نسبت به كاهش دغدغه های مردم این استان در زمینه عبور و مرور اقدامات مطلوبی انجام شده است.

وی اظهار كرد: آلودگی هوای اراك از دغدغه های دولتمردان است و باید با احداث كمربند سبز در مناطق مختلف و كاهش آلودكی این مشكل برطرف شود.

استاندار  یادآور شد:این استان بیش از 25 درصد از سوخت كشور را تامین كرده و در زمینه پتروشیمی و تولید 22 میلیارد كیلو وات انرژی برق حرف های زیادی برای گفتن دارد.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: برای افزایش نقش استان مركزی در عرصه های اقتصادی، صنعتی و تولیدی باید توسعه صنعت حمل و نقل و ریلی استان شتاب بیشتری بگیرد..

شعبانی فرد افزود: ساخت پارک ها، ایجاد فضای سبز، بازسازی پارک های فرسوده، طراحی، ساخت و نصب المان های زیبا و متناسب با نام آنها، تکمیل کمربند سبز اراک، آسفالت معابر شهر از جمله اقدامات موثر در این راستا است.

وی در پایان همچنین به طرح 55 متری امیرکبیر از جمله طرح های پر حاشیه شهر اشاره کرد و افزود: جلسات و اقدامات خوبی در راستای محقق شدن این طرح که از جمله طرح های سه دوره سفر ریاست جمهوری به استان مرکزی است، انجام شده که نیازمند همدلی و همکاری همه جانبه مسئولین شورای شهر، شهرداری و دست اندر کاران است.

استاندار  از آغاز مرحله سوم طرح 55 متری اراك در هفته آینده خبر داد و عنوان كرد: این طرح بسیاری از مشكلات تردد و ترافیك شهر را حل كرده و با ایجاد كمربندهای شمالی و جنوبی از تردد وسایل نقلیه سنگین در اراك جلوگیری می شود.

استاندار  افزود: كوی 87 هكتاری رودكی از بافت های فرسوده محسوب شده كه برای احیای آن یك هزار و 500 فقره وام 200 میلیون ریالی تخصیص می شود و مردم باید برای نوسازی و ساخت منازل مسكونی خود اقدام كنند.

شعبانی فرد بیان كرد: همچنین 20 هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

وی تشریح كرد: تعامل مردم و مسولان و پاسخگویی مدیران به ملت باید روز به روز تقویت شده و برای آبادانی بیشتر استان همه از ورود به مسائل حاشیه ای خودداری كنند.

استاندار  از ساخت یكهزار و 500 دستگاه مسكن مهر در كوی رودكی اراك خبردارد و اظهار كرد: همچنین یكهزار و 500 واحد دیگر نیز در شهرسنجان اراك در حال ساخت است و شهرداری نیز برای احداث واحدهای مسكونی در طرح 24 هكتاری شرق این شهر شهر تلاش می كند.

شعبانی فرد تصریح كرد: در استان مركزی قبل از انقلاب چهار روستا دارای گاز بودند كه هم اكنون 600 روستای از این نعمت برخوردار هستند.

ساماندهی مشاغل مزاحم، تکمیل پل و میدان های بزرگ، بحث کلانشهر شدن شهر اراک، بهسازی و تعریض خیابان ها، روشنایی معابر.نیز از دیگر سخنانی بود که استاندار به آنها اشاره نمود.

افتتاح ایستگاه آتش نشانی، افتتاح دو جایگاه سی ان جی، افتتاج و بهره برداری از اولین فرهنگسرای شهرداری و همچنین افتتاح 7 مرکز دفتر نوسازی محله در بافت های فرسوده، سیزده پروژه ای بود  که عصر امروز با اعتبار 37 میلیارد ریال با حضور استاندار افتتاح و به بهره برداری رسید.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها