Portal_background_image

شعبانی فرد از تشکیل ستاد تسهیل برای رسیدگی به امور صنایع استان مرکزی خبر داد

استاندار استان مرکزی در اولین نشست شورای گفت‌و گوی بخش خصوصی و دولتی استان که روز چهارشنبه 18/8/90 در محل اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اراک برگزار شد، از تشکیل ستاد تسهیل برای رسیدگی به امور صنایع استان مرکزی خبر داد.

علی اکبر شعبانی فرد با اشاره به اینکه برخی واحدهای صنعتی استان با کارت بازرگانی صادر شده در استان‌های دیگر فعالیت می‌کنند و این درحالی است که از امکانات، تسهیلات و پتانسیل موجود در این استان بهره می‌برند تصریح کرد: کارت این واحدها باید باطل شده و از طریق اتاق استان برای آنها کارت بازرگانی صادر شود.

وی بر لزوم همکاری و دقت نظر اتاق استان در صدور کارت برای این واحدها تأکید کرد و افزود: ستاد تسهیل برای رسیدگی به امور صنایع استان و ساماندهی آنان تشکیل شده است.


استاندار استان مرکزی ضمن استماع مشکلات واحدهای صنعتی از قول اعضای اتاق، دستور اجرای ماده 28 قانون بودجه سال 90 را تا پایان سال جاری را صادر کرد.

علی‌اکبر شعبانی‌فرد در این جلسه از مسوولان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اراک و مسوولان استانداری خواست تا با تشکیل یک تیم، مشکلات مربوط به مفاصاحساب مالیاتی واحدهای تولیدی و صنعتی را بررسی و برطرف کنند.

وی با اشاره به مشکلات این واحدها در حوزه بازپرداخت تسهیلات معوقه و بیمه نیز تصریح کرد: در راستای اجرای ماده 28 قانون بودجه سال 90 به بانک‌ها اجازه داده شده است تا در راستای تقسیط بدهی و بخشودگی جرایم اقدام کنند.

شعبانی‌فرد افزود: این تیم یکماه فرصت دارد شرکت‌هایی را که دارای معوقه بانکی و مشکل در زمینه پرداخت حق بیمه و مالیات هستند را شناسایی کرده و آمار و اطلاعات مربوط به آنها را فراهم کرده و نسبت به تقسیط معوقات آنها اقدام کند.


شعبانی‌فرد با بیان اینکه افق آینده استان روشن است و در سال‌های متمادی 67 هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری اقتصادی شده است گفت: در حال حاضر در راستای سرمایه‌گذاری 30 هزار میلیارد تومان دیگر در استان اقدام شده است که با پیشرفت‌های 20 تا 90 درصد در حال اجراست.

وی در راستای گفت‌و گو با مسوولان اتاق بازرگانی استان و تقویت اتاق اراک که منجر به تقویت استان و کشور خواهد شد اعلام آمادگی کرد و افزود: تخصیص هفت هزار متر زمین برای احداث اتاق بازرگانی و صنایع و معادن مصوب شده است و اتاق باید طرح و نقشه اجرایی مورد نیاز این ساختمان را آماده کرده و ارائه دهد.

شعبانی‌فرد با اشاره به پتانسیل کشاورزی موجود در استان نیز افزود: این استان سالانه 82 هزار تن انار، 20 هزار تن پسته، 550 هزار تن گندم، 45 هزار تن مازاد گوشت قرمز، 35 هزار تن مازاد گوشت سفید دارد و در بخش تولید و صادرات گل نیز دارای جایگاه ویژه‌ای در کشور است.

وی افزود: احداث 14 مجتمع گلخانه‌ای را در دستور کار داریم و درصدد تعریف پایانه گل برای استان هستیم. این پایانه‌ها باید در شهرهایی همچون خمین، محلات و آوه ساماندهی شوند.

محمدرضا جعفری رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اراك نیز در این مراسم گفت: استان مركزی سومین استان كشور است که در راستای برگزاری نشست شورای گفت‌وگوی بین بخش خصوصی و دولتی اقدام كرده است.

وی افزود: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی كشور و استان ما کمبود نقدینگی است و این واحدها برای تسریع در امور نیازمند نقدینگی و دریافت تسهیلات بانكی هستند.

جعفری اجرای كامل ماده 28 قانون بودجه 90 با محوریت بخشودگی جرایم و تقسیط دوباره مابقی تسهیلات معوق بنگاه‌های اقتصادی و دریافت كارت بازرگانی از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن اراك توسط واحدهای اقتصادی فعال در محدوده جغرافیایی استان مرکزی را از نکات بسیاری مهمی دانست که مسوولان استان باید در تصمیم‌سازی و ساماندهی این بخش مورد توجه قرار دهند.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها