Portal_background_image

شعبانی فرد: ادارات استان مركزی برای وصول اعتبارات تخصیصی پایان سال اقدام كنند

استاندار گفت: با توجه به ابلاغ اعتبارات استانی در روزهای پایانی سال، مدیران دستگاه های اجرایی با حساسیت و سرعت برای وصول آن اقدام كنند.

علی اکبر شعبانی فرد روز پنج شنبه در هفتمین نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان مركزی افزود: در روزهای پایانی امسال 300 میلیارد ریال اعتبار از محل ماده 180 قانون بودجه، 60 میلیارد ریال از محل اعتبارات مازاد بر درآمد، 70 میلیارد ریال از محل تامین كسری بودجه جاری و 110 میلیارد ریال از اعتبارات تملك دارایی به استان ابلاغ و در حال توزیع است.

وی اظهار كرد: اعتبارات ابلاغی مذكور باید در روزهای باقی مانده امسال از خزانه به دستگاه های دولتی تخصیص شود و فرمانداران و مدیران باید در این خصوص مراقبت و دقت كافی را مبذول كنند.

استاندار بیان كرد: با توجه به اینكه طبق قانون تا سه ماهه اول سال آتی اجازه هزینه كرد مالی برای دستگاه های اجرایی وجود دارد شورای توسعه و برنامه ریزی استان با تفویض اختیار به استانداری ظرفیت جابه جایی اعتبارات برای انجام طرح های عمرانی را بدهد.

شعبانی فرد در بخشی از سخنانش با اشاره به اینكه شهرداری های استان مركزی بیش از 500 میلیارد ریال بدهی از دستگاه هالی دولتی دارند، گفت: 210 میلیارد ریال این بدهی های معوقه مربوط به شهرداری اراك است كه تعلل در پرداخت آن ضربه بزرگی به عمران شهری و خدمات بهینه به مردم است.

وی با اشاره به اینكه بخش عمده بدهی شهرداری ها از ارگان ها و نهادهای دولتی مربوط به سنوات گذشته است، خواستار تشكیل ستاد تسهیل و تعیین تكلیف وضعیت مالی شهرداری های استان و تقسیط آن پس از تعطیلات نوروز شد.

استاندار در بخشی از این نشست با تشكر از مردم و مسوولان استان برای حضور گسترده در انتخابات مجلس نهم گفت: حضور 65 درصدی مردم در پای صندوق های رای باید انگیزه و تعهد مجدد برای مسوولان در خدمت رسانی باشد و سال آینده بر مبنای برنامه و تلاش بیشتر اقدامات استان دنبال شود.

تصویب طرح ویژه گردشگری و شهرسازی نراق به عنوان یكی از پنج شهر هدف گردشگری كشور به منظور طرح در شورای عالی شهرسازی از مصوبات این نشست بود.

شهر تاریخی و فرهنگی نراق یكی از كانون های مهم گردشگری استان مركزی است كه در طرح مذكور با افزایش 70 هكتاری محدوده و حریم شهری عرصه آن 202 هكتار تعریف شده و با تعیین دقیق كاربری ها برنامه مناسبی در پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز آن در نظر گرفته شده است.

تصویب طرح جامع شهر داودآباد اراك نیز از دیگر مصوبات نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان مركزی بود كه در قالب این مصوبه نیز 150 هكتار به عرصه های این شهر الحاق شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها