Portal_background_image

شعبانی فرد:مراکز ترک اعتیاد استان مرکزی باید ظرف 15 روز آینده تعیین تکلیف شوند

استاندار گفت: باید وضعیت مراكز ترك اعتیاد مجاز و غیر مجاز استان در 15 روز آینده بررسی و تعیین تكلیف شوند.

علی اکبر شعبانی فرد روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی گفت: نظارت بر این مراکز نقش موثری در عملکرد مطلوب و اثر بخش آنها در كنترل و كاهش آسیب ها در جامعه دارد.

وی ادامه داد: باید در مدت یك هفته براساس سهمیه هر شهرستان معتادان با ظاهر نامطلوب در سطح شهر جمع آوری و به مركز اجباری ابراهیم آباد اراك جهت درمان منتقل شوند.

استاندار بیان كرد: با استفاده از ظرفیت و گنجایش این مركز، می توان برنامه های آموزشی و پژوهشی برای افراد در معرض خطر و آسیب شامل دانش آموزان و دانشجویان برگزار كرد.

شعبانی فرد تصریح كرد: اعتیاد زمینه ساز آسیب ها و مشكلات فراوان اجتماعی و اقتصادی است و مبتلا كردن جوانان به مواد افیونی از برنامه ها و سیاست های مهم دشمنان نظام است.

وی اضافه كرد: لازمه محو شدن پدیده شوم اعتیاد از خانواده ها، دادن آگاهی به اقشار مختلف جامعه و استفاده از ظرفیت های مردمی است كه سازمان های مردم نهاد نقش بسزایی در این مهم دارند.

فرمانده انتظامی استان مركزی نیز در این جلسه گفت: ارتقاء سطح كمی و كیفی مقابله با شبكه های قاچاق فعال، برگزاری مستمر جلسات شورا و كمیته های مقابله با عرضه، فعال سازی شوراهای فرعی در كلیه استان ها و ارایه خروجی های كیفی، تهیه و تدوین طرح ها و برنامه های كارشناسی منطبق با مشكلات منطقه ای از جمله برنامه های امسال ابلاغی وزیر كشور و دبیر كل شورا در خصوص مقابله با مواد مخدر است.

سردار 'كاظم مجتبایی' افزود: تكمیل و راه اندازی مركز درمان و كاهش آسیب، اجرای طرح های پاكسازی، تشریح اقدامات كنترلی ترانزیت روانگردها، مبارزه با شبكه های تولید و توزیع مواد پیش ساز، كنترل گمركات استان، تكمیل اطلاعات مربوط به مناطق آلوده شهر و ارتقاء سطح آموزش دست اندركاران مبارزه با مواد مخدر از دیگر برنامه های ابلاغی است.

وی اضافه كرد: این برنامه ها باید در راستای كاهش آسیب و پاكسازی مناطق آلوده در سطح استان بومی شود كه تحقق این مهم نیازمند همكاری و همراهی دستگاه های مربوطه است.

راه اندازی مركز ترك اعتیاد در سطح شهرستان اراك، برگزاری كنگره مبارزه با مواد مخدر و بررسی اقدامات سال گذشته شورای مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان ها از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.


 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها