Portal_background_image

شعباني فرد: ایجاد بانك تجهیزات و ماشین آلات شهرداریهای استان مركزی یك ضرورت است

استاندار  گفت: ایجاد بانك تجهیزات و ماشین آلات عمرانی و شهرسازی به منظور ساماندهی كارها و تقویت مدیریت شهری مكانیزه شهرداری های استان ضروری است.

علی اكبر شعبانی فرد' روز دوشنبه در همایش شهرداران استان مركزی افزود: استفاده از ماشین آلات پیشرفته و بسیج امكانات استان در قالب سامانه ای هدفمند برای امور عمرانی و خدماتی شهرداری ها نه تنها روند برنامه ها را تسهیل و تسریع می كند بلكه در مدیریت هزینه نیز اثرگذار است.

وی توضیح داد: پیشنهاد ایجاد بانك ماشین آلات و تجهیزات سنگین در چهار منطقه استان مركزی در حال بررسی است و عملیاتی شدن این تصمیم مدیریت شهرهای استان را فراگیر، كارامد و تخصصی می كند.

استاندار  زیباسازی شهری را نبض تپنده مدیریت شهری خواند و خاطرنشان كرد: شهرداران استان باید برنامه های زیباسازی شهری را علمی و هدفمند دنبال كرده و از الگوهای موفق كلان شهرها با رویكرد فرهنگ بومی بهره ببرند.

شعبانی فرد اضافه كرد: مدیریت هوشمند شهری باید در ابعاد اقتصادی و كالبدسازی شهری در حوزه های سیاستگذاری، برنامه ریزی و اجرا نهادیه شود.

وی اظهار داشت: زیباسازی و كیفیت طرح های عمرانی شهری جز سرمایه های ارزشمند بصری و زیرساختی هر شهر است و شهرداران باید در حوزه مبلمان شهری، فضای سبز ، ساماندهی پسماندها، مقاوم سازی و ارائه الگوی مناسب نمای ساختمانی و مقاوم سازی و ساماندهی سكونتگاه های غیرمجاز شهری فعالانه و هدفمند حركت كنند.

استاندار افزود: هویت بخشی و تقویت توسعه فرهنگ بومی و ملی و ارزش های اسلامی در معماری و شهرسازی از طریق الگوسازی از وظایف مهم شهرداران است كه باید در سال 91 به عنوان یك محور اساسی مد نظر باشد.

شعبانی فرد خاطرنشان كرد: شهرداران باید با تقویت تعامل سازنده با سایر بخش های دولتی و خصوصی جایگاه نظارتی شهرداری ها را ارتقا داده و ضوابط و قانونمداری را در سایه افزایش مشاركت مردمی حاكم كنند.

به گفته وی برای نخستین بار در استان مركزی ساخت و سازهای با كیفیت برتر برای اقشار متوسط جامعه در شهر سنجان كلید خورده كه این مهم نیز در راستای تامین مسكن كه نیاز اساسی سبد خانوار است.

شعبانی فرد بیان كرد: با توجه به سیاستهای دولت درحال حاضر فضای خوبی برای دراختیارگذاری زمین و ساخت و سازهای مقاوم در سكونتگاهدهای موقت حاشیه شهرها ایجاد شده و شهرداران باید در سایه برنامه ای قوی این معضل را ساماندهی كنند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها