Portal_background_image

شعباني فرد: استقلال اقتصادی، اقتدار علمی، سیاسی، دفاعی و فناوری را تضمین می كند

استاندار گفت: استقلال اقتصادی موج تضمین اقتدار علمی، سیاسی، فناوری و دفاعی می شود كه این مهم در سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

علی اكبرشعبانی فرد' عصر شنبه در مراسم افتتاح كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور در اراك افزود: در سال های گذشته ایران وارد كننده بسیاری از تجهیزات بود اما به بركت هدایت های رهبر معظم انقلاب، حمایت دولت و تلاش دانشمندان ایرانی، كشور در بسیاری از عرصه ها به خودكفایی رسیده است.

وی بیان كرد: امروز ایران اسلامی در عرصه علمی در جهان حرف برای گفتن دارد و در این زمینه با فعالیت های خود دنیا را متعجب كرده است.

رییس كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور اضافه كرد: با معرفی توانمندی های اقتصادی و صنعتی به دنیا می توان زمینه سرمایه گذاری بیشتر و اشتغالزایی پایدار را در كشور رقم زد.

شعبانی فرد ادامه داد: امروز یكی از مولفه های توسعه در دنیا وجود صنایع حمل و نقل تركیبی است كه ایران می تواند در این زمینه به خوبی وارد میدان شود.

وی اظهار كرد: صنایع ریلی و راه آهن با اجرای برنامه های دقیق و آینده نگر دولت های نهم و دهم در كشور از رشد و پیشرفت بالایی برخوردار است و این كانون باید برای توسعه بیشتر آن هم افزایی و همگرایی را تقویت كند.

استاندار  تاكید كرد: كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور باید برای رشد این صنعت در استان های مختلف برنامه ریزی كرده و از بخش دانشگاهی بیشتر بهره مند شود.

شعبانی فرد خاطر نشان كرد: ساختار صنایع ریلی و راه آهن باید در كشور بیش از پیش تامین شود تا از انرژی و نیروی كار با تولیدات با كیفیت بتوان بازاریابی و صادرات را افزایش داد.

وی بیان كرد: صنعت ریلی كشور نیاز به وجود و تلاش كارگران ماهر به همراه مدیران لایق دارد تا بتوان با برنامه ریزی كوتاه، میان و بلند مدت برای معرفی توانمندی كشور در این صنعت در چهار بخش منطقه ای، فرا منطقه ای، ملی و بین المللی گام برداشت.

رییس كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور یادآور شد: پژوهش و تحقیق با حضور دانش آموختگان و فعالان این صنعت ضروری است و در این زمینه باید كانون برنامه ریزی مدونی ارائه كند.

شعبانی فرد توضیح داد: توجه به پژوهش، بانك اطلاعاتی، حمایت همه جانبه، تشویق و پشتیبانی، تلاش برای فراهم سازی زیر ساخت ها در استان ها، بهره مندی از تكنولوژی كشورهای مطرح و تعریف صحیح از خوشه ریلی به جامعه علمی از وظایف كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور است.

وی یادآور شد: تكمیل حلقه نوآوری، تنظیم سیاست های كلان پژوهشی و تحقیقی، فراهم كردن زیر ساخت ها، ایجاد هماهنگی علمی، فناوری، تولید و توزیع و خدمات، شناخت چالش ها، انجام تحقیقات، برگزاری دوره های آموزشی و برآورده كردن نیازهای صنایع ریلی از جمله اهداف كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور است.

استاندار  اظهار كرد: راه اندازی دبیرخانه كانون، تهیه و تدوین نقشه كانون، ارائه خدمات مشاوره ای، همگرایی، حمایت از شورای سیاستگذاری در صنعت كشور، تشكیل كارگروه های تخصصی و نشست های تخصصی با حضور دانشگاهیان و صنایع از دیگر اهداف كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی است.

شعبانی فرد توضیح داد: توسعه صنعت ریلی در كشور به لحاظ اقتصادی، كاهش هزینه ها و افزایش امنیت نقش بسزایی دارد كه این كانون در این زمینه باید همت و تلاش مضاعف كند.

سرپرست دفتر تجاری سازی و همكاری دانش و صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این نشست گفت: 60 كانون هماهنگی دانش و صنعت در عرصه های مختلف در كشور فعالیت دارند.

'محمدجواد قاسمی' افزود: مركزی و اصفهان با برعهده گرفتن مسوولیت سه كانون از استان های پیشروی كشور در این بخش هستند.

وی ادامه داد: تجاری سازی نتیجه ارتباط سازنده و هماهنگ دانش و صنعت است كه باید در این بخش با نگاه ملی و بین المللی بیش از پیش تلاش كرد زیرا پویایی كسب و كار در گرو تحقق تجاری سازی است.

سرپرست دفتر تجاری سازی و همكاری دانش و صنعت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان كرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این زمینه برنامه ریزی و تلاش های زیادی دارد زیرا امروز برای تحقق سوددهی علاوه بر تولید نیاز به نوآوری است.

قاسمی تاكید كرد: ستادهای 11 گانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای استفاده از نقطه نظرات و دیدگاه های صاحب نظران، پیشكسوتان، دانش آموختگان، نخبگان و فعالان عرصه های مختلف آماده هستند.

در این نشست مقرر شد كانون هماهنگی دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور هر دو هفته یك بار تشكیل جلسه دهد.

همچنین در این نشست جمعی از فعالان دانش و صنعت راه آهن و صنایع ریلی كشور حضور داشتند كه احكام عضویت دو ساله خود را در این كانون با امضای 'سید محمودرضا آقامیری' معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت كردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها