Portal_background_image

ششمین جلسه ستاد انتخابات استان برگزار شد

حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان در ششمین جلسه این ستاد که در محل استانداری برگزار شد، بر ممنوعیت سوء استفاده از امکانات دستگاههای خدمات رسان دولتی در انتخابات تاکید کرد.

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری تصریح کرد: استفاده از امکانات دستگاههای خدمات رسان دولتی از جمله جمعیت هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی و غیره و هر اقدامی که شائبه ایجاد کند و یا به نفع یک فرد و یا جریان خاصی باشد در برگزاری انتخابات ممنوع است و مدیران دستگاهها باید به نحوی عمل کنند که زمینه سوء استفاده کاندیداها فراهم نشود.

وی با بیان اینکه رویکرد وزارت کشور اجرای دستور رئیس جمهور مبنی بر سلامت و  شفافیت در برگزاری انتخابات است، گفت: وزیر کشور برای پیشگیری از هرگونه شائبه ای در درون وزارت کشور  استعفای مدیران این وزارتخانه را تا اول اسفند ماه سال 93 اعلام کرد و  آن را اجرایی نمود.

حسن بیگی افزود: برقراری امنیت و دفاع از تجمعات قانونی برای تمام کاندیداهایی که توسط شورای نگهبان تائید می شوند، صورت می گیرد و آنها از امکانات یکسانی بهره مند می شوند .

رئیس ستاد انتخابات استان با اشاره به اینکه تبلیغات پیش از موعد تخلف محسوب مي‌شود، تصریح کرد: زمانی که کاندیدایی ثبت‌نام نکرده و صلاحیتش احراز نشده، حق تبلیغات ندارد و این امر می تواند از ملاک های عدم تائید یک کاندیدا باشد.

حسن بیگی ابراز کرد: رعایت اصل بی طرفی، اجرای مر قانون و ایجاد زمینه برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای و مشارکت آنها از وظایف مهم ما در برگزاری انتخابات است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خاطر نشان کرد: برنامه ریزی در امر برگزاری انتخابات منوط به داشتن حساسیت و  اشرافیت به حوزه کاری است که تشکیل جلسات ستاد انتخابات می تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند.

گفتنی است در این جلسه اعضای ستاد انتخابات استان و  مدیران دستگاههای حمایتی و خدمات رسان از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، اوقاف و امور خیریه، صنعت ، معدن و تجارت، هلال احمر و ... حضور داشتند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها