Portal_background_image

با حضور وزير صنعت و استاندار مركزي؛ شركت پارس بافت دليجان بهره برداري شد

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و استاندار مرکزی شرکت پارس بافت دلیجان در ششمین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.

رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه بهره برداری از طرح های صنعتی شهرستان دلیجان، اظهار کرد: دولت حمایت قاطع از تولیدکنندگان ایرانی دارد و ممنوعیت و محدودیت واردات برای بسیاری از کالاها که توان تولید آن در کشور وجود دارد،  اعمال شده است.

وی ادامه داد:  واردات ۵۳۰ کد تعرفه ممنوع شده است چرا که در داخل کشور به مقدار مورد نیاز تولید می شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: سیاست هایی برای هزینه بر شدن واردات کالا اعمال شده و در صورتیکه افزایش عوارض از صادرات جلوگیری نکند شیوه های سختگیرانه تری اجرایی می شود.

رحمانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که بیشتر مشکلات واحدهای تولیدی هپکو و آذرآب به دلیل ضعف مدیریت این واحدها است، گفت: مهلت یک هفته ای به سهامداران  این واحدهای تولیدی برای انتصاب مدیرعامل جدید داده می شود.

وی  ادامه داد:  نشست ارزیابی مشکلات واحدهای آذرآب و هپکو به زودی با حضور مقامات ذیربط کشوری و استانی تشکیل می شود تا این واحدها با وضعیت مناسبی به چرخه تولید برگردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد:  مشکلات واحدهای تولیدی هپکو و آذرآب حاد نیست و وزارت راه و شهرسازی  و شهرداری با خرید محصولات آن ها می توانند کمک بزرگی به این واحدهای تولیدی کنند.

رحمانی گفت: استان مرکزی ظرفیت های خوبی به ویژه در حوزه معادن سنگ دارد که می تواند در اشتغال و رونق اقتصادی کشور تاثیرگذار باشد.

طرح توسعه واحد تولیدی الیاف  دلیجان  با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری رسید.این واحد تولیدی  در زمینی به وسعت  ۵۰ هزار مترمربع با زیربنای هشت هزار متر مربع  و سرمایه گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال  توسط بخش خصوصی ایجاد شده است.ظرفیت اسمی تولید سالانه این واحد ۲۵ هزار تن  انواع الیاف است و با آغاز به کار آن  ۹۰  اشتغال مستقیم و ۲۵۰ فرصت شغلی غیر مستفیم ایجاد شده است.

عملیات اجرایی مرحله دوم قیر اسپادانا  نیز در جریان سفر یک روزه  وزیر صنعت، معدن و تجارت در زمینی به وسعت  ۱۷ هزار مترمربع  با پنج هزار زیربنا  و سرمایه گذاری پنج میلیون دلار در دلیجان آغاز شد.این واحد تولیدی انواع روغن ها با تولید ۱۵۰ هزار تن در سال را تولید خواهد کرد و  ۱۵۰ اشتغال مستفیم و ۴۰۰  فرصت شغلی غیر مستقیم  ایجاد می کند.

بازدید از سه واحد صنعتی در خمین و شرکت در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در اراک و بهره برداری از شرمت سنگستان و کلنگ زنی دارالقرآن کریم در نیم ور از دیگر برنامه های این سفر بود.

 

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها