Portal_background_image

شرح خطبه فاطمه زهرا (س) در چهارمین جلسه درس اخلاق بانوان دستگاه های اجرایی استان مرکزی

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، در چهارمین جلسه درس اخلاق بانوان دستگاه های اجرایی استان، در سالن جلسات استانداری مرکزی به تفسیر خطبه حضرت زهرا(س) پرداخت.

وی افزود: حضرت زهرا(س) الگوی مناسبی از علم و اخلاق، دین داری و تربیت فرزند و دفاع از ولایت است، که بانوان جامعه اسلامی به ویژه نسل جوان باید از پیروان راستین این بزرگوار باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، ضمن قرائت فرازهایی از خطبه صدیقه کبری (س) اضافه کرد: در این خطبه حضرت زهرا(س) جهاد را حفظ عزت برای اسلام می داند و مسلمان باید در همه عرصه های جهاد حضور داشته باشند.
وی در ادامه با اشاره به ماه مبارک رجب و فضائل این ماه بزرگ، گفت: ماه شر یف رجب، شعبان و رمضان ماه بهار اولیا خدا و نزدیک شدن به معبود است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در ادامه به ایام اعتکاف اشاره کرد و گفت: 125 مسجد در استان مرکزی آماده پذیرایی از معتکفین هستند.
آیت الله دری نجف آبادی همچنین بر حفظ حجاب بانوان تاکید کرد و افزود: بانوان جامعه اسلامی باید با پیروی از زینب کبری(س) و فاطمه زهرا(س) در حفظ حجاب خود کوشا باشند.
وی جهاد در راه خدا، صبر، امر به معروف و نهی از منکر و نیکی به پدر و مادر را ضروری دانست و گفت: مسلمانان باید برای اجرای این واجب های الهی در جامعه تلاش کنند.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها