Portal_background_image

استاندار مركزي درهمايش زنان، مشاركت سياسي، چالش و راهكارها: شرايط كشور براي واگذاري مسئوليت به زنان مهيا است

آقازاده استاندار مرکزی در همایش زنان، مشارکت سیاسی، چالش و راهکارها، گفت: امروز شرایط کشور و دولت برای واگذاری مسئولیت به زنان و مشارکت بیشتر این قشر در اداره کشور مهیا است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: در هر کجا به زنان مسئولیت داده شده ناهنجاری‌ها کم شده  و مسولیت‌پذیری بیشتر اتفاق افتاده‌است. 

وی افزود: حضور زنان در جامعه بهتر و بیشتر از گذشته‌است اما کافی نیست و باید توسعه پیداکند.

استاندار مرکزی گفت: بانوان تلاش‌های زیادی داشته‌اند تا بتوانند به جایگاه واقعی خود دست یابند و این قبیل نشست‌ها می‌تواند در تسریع هدف موثرباشد.

آقازاده افزود: باید تا پایان برنامه ششم ۳۰ درصد از مدیریت کشور به زنان واگذارشود که این مهم در استان مرکزی ۱۸درصد محقق شده‌است، اما کافی نیست.

وی گفت: مسئولیت‌پذیری زنان در مشارکت اجتماعی مطلوب‌است اما لازم است این جایگاه ارتقا مطلوب‌تری داشته‌باشد.

آقازاده افزود: امیداست زنان در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی مشارکت چشمگیری در اشغال کرسی‌های مجلس داشته‌باشند.

وی اظهار داشت: بانوان به عنوان موتور محرک خانواده می‌توانند در این رسالت ملی و سیاسی نقش مهمی ایفاکنند.

استاندار مرکزی در ادامه گفت: در سال‌های اخیر با حضور میلیونی زائران اباعبدالله الحسین (ع) این رسانه مذهبی به شدت فعال شده و پیام خود را به جهان به صورت گویا اعلام‌می‌کند.

وی اظهار داشت: استان مرکزی نیز برای این حرکت مذهبی ۶۱ موکب را تدارک دیده تا سهمی در برپایی این حماسه داشته باشد و نشانه‌ای از ولایت مداری و دوست‌داری اهل بیت را به نمایش بگذارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی نیز گفت: مشارکت سیاسی زنان جامعه با توجه به معیارهای اسلامی برکسی پوشیده نیست و در اداره جامعه باید هر ۲ قشر جامعه دخیل باشند.

 اکرمی افزود: مشارکت سیاسی زنان در عرصه‌های مختلف از بدیهیات است اما به گونه‌ای نباید باشد تا در انتظار دعوت نامه باشند بلکه باید مشارکت خودجوش، خودمحور و داوطلبانه صورت‌گیرد.

وی اظهار داشت: در طول سال‌های فعالیت مجلس شورای اسلامی تنها در یک دوره از استان مرکزی یک زن به مجلس راه یافت و این مهم باید توسط کارشناسان بررسی و علت یابی شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: مجلس شورای اسلامی محل فعالیت افراد شایسته‌است اما تاکیدی به حضور مردان به شکل صرف نیست و باید از ظرفیت زنان شایسته و نخبه نیز استفاده شود.

اکرمی افزود: نباید در مدیریت، تفکیک جنسیتی اعمال شود و آنچه در مسئولیت اهیمت دارد شایستگی و لیاقت انجام وظیفه محوله‌است.

وی اظهار داشت: مشارکت اجتماعی در انتخابات‌ها به رای دادن منحصر نمی‌شود و همان‌طور که زنان در انتخابات با ۴۸ درصد سهم، مشارکت‌دارند باید در تعداد نامزد نیز مشارکت فعال داشته‌باشند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نقش زنان آنچنان که شایسته این طیف بزرگ جامعه‌است در عرصه‌های مدیریت شناخته نشده‌است.

 مقدسی افزود: مشارکت اجتماعی زنان در بعد از انقلاب‌اسلامی با تاکیدات رهبر معظم انقلاب همواره برجسته بوده‌است.

وی اظهار داشت: زنان در هر فعالیتی که وارد می‌شوند نظم را حفظ کرده  و مشکلات حاشیه‌ای کمتری دارند بنابراین باید از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده‌شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور زنان در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره‌های قبل بیشتر شده‌است و این رویکرد مثبت باید مورد اقبال قرارگیرد.

مقدسی افزود: مجلس شورای اسلامی ۲۹۰ نماینده مرد و ۱۷ نماینده زن دارد و امیداست در دوره جدید شمار زنان نماینده بیشتر و فراکسیون زنان پویاتر باشد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها