Portal_background_image

معاون سياسي استاندار مركزي: شاخص امنيت كشور مطلوب است/اختيارات مديران اجرايي ساوه تا حد امكان افزايش مي يابد/سهم بانوان در بدنه مديريتي بايد ديده شود

اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در سفر به شهرستان ساوه و در دیدار با پرسنل و فرماندهان نیروی انتظامی این شهرستان ، گفت: امروز در جمهوری اسلامی ایران امنیت پایدار و بسیار مطلوبی وجود دارد.

اکرمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی اظهار کرد: وجود امنیت مناسب در کشورمان مرهون تلاش و هوشیاری همه نیروهای خدوم از جمله نیروی انتظامی به عنوان سربازان جان بر کف ولایت و خادمان دلسوز مردم است.

وی افزود: پرسنل نیروی انتظامی با توجه به جایگاه ویژه ای که در تامین امنیت داخلی کشور دارند و با هموطنان ارتباط مستمر و مستقیم ایجاد می کنند، افرادی کاردان و به نوعی جامعه شناس هستند که در چارچوب قوانین به انجام وظایف می پردازند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی گفت: وظایف نیروی انتظامی بسیار پیچیده است و تجربه نشان داده که این نیروهای فداکار در شرایطی که لازم بوده با سربلندی ایفای نقش کرده اند و با کارنامه ای درخشان به امید مردم و مسئولان تبدیل شده اند.

اکرمی اظهار کرد: امنیت در واقع نعمتی الهی و زیرساخت اصلی برای پیشرفت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در هر جامعه است.

***اختیارات مدیران اجرایی ساوه تا حد امکان افزایش می یابد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در نشست شورای اداری شهرستان ساوه، گفت: اختیارات مدیران و دستگاه های اجرایی شهرستان ساوه تا آنجا که مطابق قانون باشد، افزایش می یابد.

وی افزود: ساوه از شهرستان های مهم و صنعتی استان مرکزی است و باید اختیارات اجرایی مدیران آن ارتقا یابد.

وی با یادآوری نامگذاری امسال به نام رونق تولید، گفت: اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری برای ما الزام آور است و همه مدیران استانی به خصوص شهرستان ساوه باید در این راستا برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: رونق تولید تنها به معنای تولید کالا نیست بلکه در توسعه و شیوه های نوین خدمت نیز می توان به مولفه مهم رونق تولیدات دست یافت؛ از این رو مدیران و دستگاه های اجرائی ساوه باید زمینه های لازم با حمایت از سرمایه گذاران و کاهش بروکراسی های اداری را فراهم کنند.

معاون سیاس،ی امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: برای تحقق شعار سال و ارائه خدمت مناسب و متفاوت تر از گذشته به جامعه هدف، باید دستگاه های اجرایی شهرستان برنامه های عملیاتی خود را ارائه دهند و در پایان سال نیز توسط فرمانداری مورد ارزیابی قرار گیرند.

اکرمی اظهار داشت: در گانم نخست لازم است که مدیران نسبت به ظرفیت ها و فرصت هایی که در شهرستان موجود است، اقدام و در در گام بعدی نیز نسبت به خلق فرصت های جدید مبادرت کنند.

به گفته این مسئول، نحوه ارزیابی و نظارت مدیران نیز باید در راستای تحقق شعار رونق تولید و بهره گیری از ظرفیت‌های موجود و ایجاد فرصت های جدید باشد.

معاون استاندار مرکزی گفت: مدیران باید ارتباطی موثر، مستمر و با سهولت نسبت به مردم داشته باشند و روند کار و برنامه ها به گونه ای باشد که مدیر به سمت مردم برود نه اینکه مردم از نقاط مختلف به او رجوع کنند.

وی ادامه داد: یکی از شاخص های ارزیابی مدیران کل دستگاه های اجرایی نیز حضور آنها در شهرستان های استان و تشکیل نشست های کاربردی و موثر است ضمن اینکه مدیران شهرستانی و در راس آنها فرمانداران نیز باید حضور مدیران دستگاه های استانی را مطالبه نمایند.

اکرمی تاکید کرد: مدیر باید فعال و دارای هدف باشد و از سستی به دور باشد زیرا چنین مدیرانی در قاموس جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ندارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در زمستان امسال، تاکید کرد: هرچند مجری انتخابات وزارت کشور با نظارت شورای نگهبان است اما لازم است که همه ارکان دولت در برگزاری انتخاباتی هدفمند، شفاف، قانونی و توام با مشارکت حداکثری مساعدت داشته باشند.

وی، همچنین با اشاره به سیل اخیر در کشور و نقاطی از استان مرکزی از جمله ساوه که باعث تخریب برخی زیرساخت ها از جمله ابنیه، پل ها و تاسیسات شد، اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی ارزیابی فنی اتفاقاتی است که هنگام سیل رخ داد.

اکرمی ادامه داد: باید مدیران و کسانی که در گذشته با اقدامات غیر قانونی و تصمیم های غلط اقداماتی مانند صدور مجوز ساخت در بستر رودخانه ها یا ایجاد پل های تخریب شده در سیلاب را گرفته اند، پاسخگوی رفتارشان باشند.

*** سهم بانوان در بدنه مدیریتی باید دیده شود

معاون سیاسی؛ امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در دیدار با فعالان سیاسی، فرهنگی،‌ اجتماعی و ورزشی شهرستان ساوه ، گفت: سهم بانوان در مناصب مدیریتی که بر اساس قانون 30 درصد است،‌ باید اعمال شود.

وی افزود: جامعه زمانی متعادل می شود که زنان و مردان با هم در مدیریت آن نقش آفرینی کنند.

وی، نقش سازمان های مردم نهاد در فرهنگسازی و کاهش آسیب های اجتماعی را حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: مدیریت ارشد استان مرکزی از فعالیت های غیرسیاسی و داوطلبانه سازمان های مردم نهاد استان حمایت می کند تا بتوانند به نحوی بهتر به وظایف خود عمل کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی، توجه به جامعه کارگری را از اولویت های استان برشمرد و گفت: مطالبات این قشر زحمتکش به خصوص در شهرستان ساوه که ماهیتی کارگری دارد،‌ نوعی خط قرمز محسوب شده و از سوی مدیریت استان به صورت جدی پیگیری می شود. 

اکرمی گفت: مطالبه و خواست بر حق و قانونی مردم هر منطقه این است که نیروهای نخبه،‌ شایسته و توانمند در زمینه های مختلف مورد توجه قرار گیرند.

وی، از فرماندار ساوه خواست که نسبت به تهیه بانک اطلاعاتی نیروهای توانمند، نخبه و فرهیختگان این شهرستان اقدام کند تا در برنامه ریزی های مدیریتی استان مورد توجه قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با اشاره به فعالیت احزاب اظهار داشت: در کارزارهای انتخاباتی،‌ این مردم هستند که تصمیم می گیرند برای اداره جامعه چه حزبی را انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: شرایط امروز جامعه ایجاب می کند که بیش از هر زمان دیگری منطق گفت و گو ترویج و انتقادهای منطقی و محترمانه فراگیر تر شود.

اکرمی، با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره دغدغه آسیب های اجتماعی را داشته و دارند و در این زمینه هم هر ماه از سران سه قوه گزارش می گیرند، خواستار نقش آفرینی بیشتر فرهنگیان، نخبگان و سایر اقشار جامعه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی شد.

معاون استاندار مرکزی گفت: جامعه امروز ایران و استان مرکزی به نشاط اجتماعی نیاز دارد زیرا باعث رضایت درونی افراد و کاهش ناهنجاری ها می شود.

وی با اشاره به انتخابات اسفند امسال،‌ بر لزوم هوشیاری همه مسئولان و آحاد مردم در برابر ترفندهای دشمنان به خصوص رسانه های معاند تاکید کرد و گفت:‌ ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان از اقدامات مد نظر دشمن است. 

اکرمی اظهار داشت: انتخابات اسفند امسال همانند سایر مناطق کشور در استان مرکزی نیز در کمال قانونمندی، شفاف و با مشارکت حداکثری مردم برگزار خواهد شد.

وی گفت: تصمیم گیرنده اصلی در انتخابات، مردم هستند و برگزارکنندگان و مجریان هیچ نقشی در انتخاب ها ندارند.

در این نشست برخی از نمایندگان جناح های سیاسی و سایر گروه های فعال در جامعه ساوه به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در سفر به این شهرستان با امام جمعه ساوه و خانواده شهید محسن اقبال نیز دیدار کرد. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در دیدار با خانواده شهید محسن اقبال افزود: سرکشی از خانواده شهدا و قدردانی از زحمات و رشادت‌های آنان وظیفه همگانی است.

اکرمی ادامه داد: خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان چشم و چراغ ملت هستند و با نثار جان خود آسایش و امنیت را برای مردم به ارمغان آوردند.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها