Portal_background_image

با حضور استاندار؛ سيلوي 20 هزار تني شهرستان ساوه بهره‌برداري شد

با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان همزمان با نهمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی سیلوی 20 هزار تنی شهرستان ساوه بهره برداری شد.

این سیلو در زمینی به مساحت 10 هزار متر ساخته شده و برای ایجاد و بهره برداری از آن در مجموع 80 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی و استانی سرمایه گذاری شده است.

 با بهره برداری از این سیلو ظرفیت ذخیره گندم ساوه در حوزه دولتی و شرکت غله به 40 هزار تن رسیده و علاوه برآن 100 هزار تن ظرفیت ذخیره سازی گندم نیز در سیلوهای بخش خصوصی و 20 هزار تن در واحد آرد پوسان این شهرستان وجود دارد.

 با بهره برداری از این سیلوی 20 هزار تنی، محدودیتی برای خرید و نگهداری محصولات کشاورزی شهرستان های ساوه و زرندیه وجود ندارد.

 ذخیره سازی استاندارد گندم خریداری شده از کشاورزان منطقه و نگهداری بلند مدت محصولات از اهداف عمده ساخت این سیلو در کیلومتر پنجم جاده قدیم ساوه به همدان است. 

گفتنی است ساوه سالانه افزون بر 55 هزار تن گندم تولید می‌کند و علاوه بر سیلوی قدیمی نیاز بود که ظرفیت جدید نگهداری محصولات خریداری شده از کشاورزان ایجاد شود.

یادآور می گردد  دیدار با خانواده شهید خلبان علی علیخانی، حضور در آیین بهره برداری از سیلوی گندم 20 هزار تنی، سالن ورزشی چند منظوره قره چای، بازدید از چند واحد صنعتی و نشست با اصحاب رسانه از دیگر برنامه های سفر استاندار مرکزی به شهرستان ساوه است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها