Portal_background_image

استاندار: سير ابتلا به كرونا در استان مركزي شيب كاهشي دارد

آقازاده استاندار مرکزی گفت: روند ابتلا، بستری و میزان فوت بر اثر ویروس کرونا در این استان در مدت هفت روز گذشته با شیب کاهشی همراه بوده که پیش‌بینی می‌شود رتبه استان در کشور شرایط مناسب‌تری پیدا کند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در مدت چند روز گذشته با کاهش همراه شده و تعداد فوتی‌ها نیز در این مدت کاهشی بوده‌ است.

وی ادامه داد: ۱۰۰ بیمار اکنون به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان مرکزی بستری بوده و این مهم نشان از شرایط مناسب استان در ابتلا به این بیماری نسبت به ۱۰ روز گذشته‌ است.

آقازاده افزود: ۹۰ درصد مردم استان مرکزی تاکنون با هدف قطع زنجیره ابتلا و پیشگیری از ابتلا به کرونا در طرح بسیج ملی غربالگری شرکت کرده‌اند که این آمار نسبت به میانگین کشوری بالاتر است.

وی یادآور شد: استان مرکزی در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، از نظر ابتلای افراد جزء سه استان اول بود که با تلاش کادر درمان و همکاری مردم با مسوولان اکنون رتبه سیزدهم را در این زمینه به خود اختصاص داده‌ است.

استاندار مرکزی ادامه داد: این استان هفته گذشته از نظر میزان ابتلای بیماران به ویروس کرونا رتبه یازدهم را داشت و پیش بینی می شود تاپایان هفته جاری با یک رتبه بهبود به رتبه چهاردهم برسد.

آقازاده اظهارداشت: روند کاهشی ابتلا به کرونا در استان مرکزی با رعایت مسایل بهداشتی و همکاری مردم با کادر درمان و مسوولان محقق شده و در صورت قطع این همکاری‌ها روند ابتلا به ویروس کرونا افزایشی می‌شود.

وی با یادآوری فعالیت برخی اصناف و واحدهای اقتصادی در استان مرکزی گفت: برای جلوگیری از افزایش ابتلا به کرونا در استان نیاز است مردم همکاری لازم را با مسوولان و کادر درمان داشته باشند.

استاندار مرکزی با یادآوری بهره برداری از ۲ دستگاه جدید تست کرونا در استان افزود: با بهره‌برداری از این دستگاه‌ها زمینه انجام ۳۰۰ تست این بیماری در استان محقق شده‌ است.

آقازاده ادامه داد: با شکست ویروس کرونا، این آزمایشگاه در آینده می‌تواند به آزمایشگاه مرجع، ملی و کشوری تبدیل شود.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۰ هزار بسته معیشتی در راستای طرح همدلی و مواسات در استان مرکزی آماده شده و توزیع این بسته‌ها از هفته جاری زیر نظر نماینده ولی فقیه در استان آغاز و تا نیمه ماه مبارک رمضان ادامه می یابد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها