Portal_background_image

استاندار مركزي: سياست راهبردي تيم اقتصادي استان كاهش مزاحمت ها در توليد است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست با فعالان افتصادی استان که با حضور رييس مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بيان اينكه استان مركزی در يك سال اخير يكی از بهترين عملكردهای اقتصادی و توليدی خود را سپری كرد، افزود: سياست راهبردی تيم اقتصادی استان مركزی بر اين است كه مزاحمت كمتری برای توليدكنندگان و واحدهای توليدی ايجاد شود كه تا حدی در اين راستا موفق عمل شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: سياست راهبردی تيم اقتصادی استان مركزی بر اين است كه مزاحمت كمتری برای توليدكنندگان و واحدهای توليدی ايجاد شود كه تا حدی در اين راستا موفق عمل شده است و اميد است در پايان سال عملكرد و كارنامه موفقی برای استان رقم بخورد.

وي گفت: طبق آمارها عملكرد استان در ١١ ماهه ٩٧ قابل قبول است و باتوجه به اينكه تلاش ها در استان به كار گرفته شده است اميدواريم نتيجه مطلوب را شاهد باشيم.

آقازاده با اشاره به بازديد امروز رييس مجلس شورای اسلامی از شركت هپكو افزود: بازديد امروز اميدآفرين بود، شركت هپكو با عزم و اراده به توليد نشسته است و امروز نيز ١٥ دستگاه توليدی اين شركت رونمايی شد و در سالن های اين شركت آهنگ توليد را ميشنويم و خوشبختانه در ديگر صنايع بزرگ استان مانند ايرالكو، واگن پارس،ماشين سازی، آذرآب و ... شرايطی بهتر از دیروز را شاهدیم.

لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: وضعیت مقررات متضاد و متنوع در هیات تطبیق قوانین خانه ملت تعیین تکلیف می شود. لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز گفت: قوانین و مقررات متضاد و متناقض در امور اجرایی کشور زیاد است اما، بخشی از آن ها در هیات تطبیق رسیدگی و در بسیاری از مواقع نیز لغو می شوند.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از مسایل دست و پاگیر هم قانون نیستند و شرایط ویژه درون دستگاهی شکل گرفته که باید در درون نهادهای اجرایی مورد بررسی قرار گیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم و فعالان اقتصادی و بخش خصوصی باید بدانند که مسئولان در استان ها و در سطح ملی دلسوزانه به دنبال حل معضلات هستند اما، برخی از مشکلات را هم نمی توان عنوان کرد.

لاریجانی اظهار داشت: هیچ گونه بی توجهی نسبت به مسایل در لایه های مختلف جامعه وجود ندارد اما،برخی مشکلات مانند بحران آب ماهیت پیچیده ای دارد و حل آن ها زمان بر است. وی بیان کرد: بیش از 100 هزار میلیارد ریال پارسال در قالب تسهیلات کم بهره به اشتغال روستایی تخصیص داده شد و 150 میلیون دلار نیز در حوزه آبخیزداری ابلاغ شد و این مهم بیانگر آن است که دولت و مجلس به دنبال حل مشکلات کشور حتی در بخش زیرساختی هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: مشکلات و مسایل موسسات مالی لطمه بزرگی به کشور وارد کرد و به همین دلیل اکنون فعالیت تمامی بنگاه های مالی و اعتباری با نظارت خانه ملت انجام می شود و تخلفات موسسات نیز در حال رسیدگی است.

لاریجانی گفت: پرداخت تسهیلات به میزان غیر متعارف از سوی بانک ها امکانپذیر نیست مگر اینکه از سوی مجلس و دولت مورد حمایت قرار بگیرند. وی ادامه داد: مشکلات متعددی در کشور وحود دارد و در تصمیم گیری ها باید تمامی مشکلات به یک اندازه دیده شود بنابراین مردم گمان نکنند که تصمیم گیری ها در خلا انجام می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات قطعه سازان با جدیت از سوی خانه ملت پیگیری می شود و نشست هایی نیز با این قشر و خودروسازان برگزار شده و تسهیلاتی در این خصوص پرداخت شده است.

لاریجانی در خصوص مشکلات معادن استان مرکزی نیز گفت: خانه ملت اختیارات بسیاری به شورای معادن استان ها به ریاست استاندار ارایه کرده و تمامی این موضوعات در داخل استان قابل حل است.

وی بیان کرد: نزاع های حزبی و جناحی در کشور به منافع ملی صدمه وارد می کند و باید در شرایط کنونی وفاق و همدلی در کشور فراگیر شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بخش عمده ای از مشکلات داخلی به دلیل تحریم ها است و گذار از تحریم نیز با همکاری و هماهنگی همه بخش ها میسر است.

گفتنی است در این نشست مقدسی رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم شریف شهرستانهای محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و ۱۱ نفر از فعالان اقتصادی استان در بخش های صنعت،کشاورزی و خدمات نیز سخنانی را بیان کردند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها