Portal_background_image

استاندار: سياستهاي اقتصاد مقاومتي در سايه برنامه ريزي، تدبير و تلاش محقق مي شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که در محل استانداری برگزار شد، گفت: سیاستهای اقتصاد مقاومتی در سایه فکر، تدبیر، برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی محقق می شود.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تحقق فرمان رهبری با فکر، تدبیر، برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی میسر است، گفت: اصحاب شعار در کشور باید بدانند که حل مشکلات واحد های تولیدی امروز به مسئله ای پیچیده و سخت تبدیل شده است که با بکارگیری روشهای سابق قابل حل نیست و هر واحد تولیدی نیازمند نسخه ای واحد است.

استاندار مرکزیافزود: به رونق رساندن واحدهای تولیدی و رفع مشکلات حوزه اقتصاد اقدامی کارشناسانه است و در این حوزه نمی توان با شعار مشکلات را برطرف کرد.

زمانی قمی تصریح کرد:از همه کارشناسان و کسانی که دل در ارتقاء صنعت کشور و به خصوص این استان دارند، دعوت می شود با حضور در جلسات تخصصی به منظور برون رفت از مشکلات و چالش های صنعتی مشارکت کنند.

وی اظهار کرد: مجموعه دولت در استان در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنایع از هیچ کوششی فروگذار نکرده و از طریق بازدید های صورت گرفته،انجام اقدامات لازم و مکاتبات در جهت رفع آنها تلاش کرده است و راهکارهای متعددی را برای بازگرداندن برخی از پیمان ها و برگشت تولید به ریل و مسیر اصلی خود اندیشیده است و با اینکه برخی از مسائل صنایع بزرگ استان حل شده اما، هنوز بخش زیادی از مشکلات باقیست که گره گشایی از آن ها حمایت و پیگیری در ستاد مرکزی اقتصاد مقاومتی کشور را می طلبد.

زمانی قمی افزود: باتوجه به تلاش های صورت گرفته امروز به مرحله ای از کار رسیده ایم که می توانیم به رونق صنایع استان امیدوار باشیم.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه اقتصاد باید مقاوم سازی شود، گفت:  اگرچه سقوط و زمین گیر شدن  یک صنعت به سهولت انجام می شود اما صعود و سرپا نگه داشتن آن کار سختی است که  در هر صورت باید برای رونق صنایع و شکوفائی اقتصاد تلاش کرد و در این راستا سیاستهای اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبری  می باشد بهترین مسیر است.

زمانی قمی افزود: شرکت های کوچک و متوسط وابسته به صنایع بالادستی هستند و مشکلات آنها رابطه مستقیم با معضلات صنعت مادر دارد و زمین خوردن واحد مادر پیچیدگی معضلات را در زیرشاخه ها دامن می زند.

استاندارمرکزی در بخش دیگری از سخنانش گفت: بسیاری از طرح های پتروشیمی در مرحله سرمایه گذاری در کشور وجود دارد که طرح پتروشیمی خمین از آن هاست و باید به هر طریق ممکن ایجاد و بهره برداری شود.

زمانی قمی افزود: بسیاری از صنایع استان مرکزی قابلیت و ظرفیت اجرای طرح های مختلف در سراسر کشور را دارند و باید به دور از رانت و با دادن فراخوان عمومی از فرصت های پیش رو، ابزارها و ظرفیت هارا برای پاسخگویی به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار گرفت.

وی در خصوص شرکت های ماشین سازی اراک، تولید تجهیزات سنگین هپکو ، صنایع آذرآب و واگن پارس، گفت: برای رفع مشکلات این شرکت ها  باید با فوریت کمیته ای به مسئولیت مشاور صنعت استاندار تشکیل شود .

تعیین ضوابط انتخاب طرح های شهرستانی اقتصاد مقاومتی، ارائه مسائل و مشکلات انجمن نفت و گاز استان، ارائه موضوعات انجمن صنایع فلزی و دستگاه های اجرایی در راستای عملیاتی کردن سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی شرکت های زیرساخت، چهار دستور کار دوازدهمین جلسه ستاد رهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی بود.

گفتنی است در این نشست رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر انجمن سازمان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی استان مرکزی نیز مطالبی را بیان نمودند.

 


 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها