Portal_background_image

با حضور معاون اقتصادي استاندار سومين جلسه كميسيون صنعت اتاق بازرگاني اراك برگزار شد

با حضور افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سومين جلسه كميسيون صنعت اتاق بازرگاني اراك در محل استانداری برگزار شد.

سومین جلسه کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی اراک به ریاست افشون معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری جهت بررسی وجمع بندی مشکلات و موانع فراروی صنایع استان و ارائه آن به مقام عالی وزارت جهت رفع  و انعکاس آن در هیئت  دولت  و سایر قوا و همچنین تهیه بسته های پیشنهادی جهت ارائه به مقام عالی وزارت برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در این نشست گفت: این استان به دلیل بهره مندی از ظرفیت صنایع بزرگ و کوچک از اهمیت ویژه ای در توسعه اقتصادی، صادرات و ارز آوری برخوردار است.

 افشون افزود: استان مرکزی نخستین استانی است که وزیران و معاونان رئیس جمهور قبل از سفر هیات دولت برای آشنایی با مشکلات و ظرفیت های صنعتی، به آن سفر می کنند.

وی ادامه داد: در یک ماه گذشته برخی از معاونان و وزیران دولت تدبیر و امید به عنوان نمایندگان دولت برای ارزیابی مشکلات به استان مرکزی سفر کردند تا بتوانند در زمان حضور دولت در استان راهکارهای مناسبی برای حل این چالش ها ارایه دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بیان کرد: سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی به استان مرکزی در روزهای آتی انجام می شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان در این نشست اظهار کرد: قانون هدفمند کردن یارانه ها یکی از راهکارهای مفید و سازنده برای کشور بود که اجرای ناقص آن در دولت پیشین، پیامدهایی در حوزه های مختلف کشور ایجاد کرده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان مرکزی افزود: مسئولان استان باید در سفر وزیر صنعت به این استان مصوبات ارزشمندی برای تسکین و خروج صنعت از رکود دریافت کنند.
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی اظهار کرد: دریافت سهم استان مرکزی از 450 هزار میلیارد ریال (45 هزار میلیارد تومان) افزایش توان تسهیلات بانکی، یکی از مصوبه هایی است که باید در جهت کسب آن تلاش شود.

حسینی افزود: اگر60 هزار میلیارد ریال از این تسهیلات به استان مرکزی اختصاص یابد، بسیاری از مشکلات صنایع استان برطرف و افزایش تولید و رونق اقتصادی استان دوچندان می شود.

وی ادامه داد: همچنین سهم استان مرکزی از پنج میلیارد دلار تسهیلات خارجی نیز باید با جدیت دنبال شود .

وی در خصوص تصویب مصوبه رفع موانع تولید در مجلس افزود: این قانون ظرفیت های فراوانی را برای بخش خصوصی به همراه دارد که باید توسط بخش دولتی نیز به رسمیت شناخته شده و عملیاتی شود.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی افزود: مصوبه رفع موانع تولید با توجه به شرایط رکود صنعت در ایران تهیه شده و برای برون رفت از مشکلات، وظیفه بخش خصوصی و دولتی به روشنی مشخص شده است.

حسینی گفت: برای حمایت از صنایع کوچک، مصوب شده تا صنعتگرانی که تسهیلات تاریخ گذشته خود را تا سقف صد میلیون تومان به صورت یکجا تسویه کنند، می توانند از مزایای مناسبی برخوردار شوند.

گفتنی است در این نشست نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و جعفری رئیس اتاق بازگانی،صنایع، معادن و کشاورزی نیز سخنانی را بیان کردند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه















  مطالب اختصاصی




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها