Portal_background_image

استاندار: سه هزار فرصت شغلي روستايي در استان مركزي محقق شد

آقازاده استاندار مرکزی در کار گروه تخصصی اشتغال استان که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد ، گفت: 98 درصد از اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایر این استان عملیاتی و منجر به تحقق سه هزار فرصت شغلی شده است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: طرح اشتغال پایدار روستایی از جمله طرح‌های موفق دولت دوازدهم بوده است که با وجود برخی تنگناها، نقاط قوت مناسبی داشته است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در استان‌ مرکزی حدود سه هزار شغل از این مسیر ایجاد شد که این تعداد شغل، تقریبا یک سوم مشاغلی است که در سال ۹۷ برای استان به وجود آمد . 

آقازاده بیان کرد: تقاضای ما از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری این است که ۳۰ درصد اعتبارات طرح اشتغال روستایی و عشایری از همان ابتدا در اختیار استان‌ها قرار گیرد و همچنین انتظار داریم استان مرکزی با توجه به شرایطش ویژه‌تر دیده شود .

وی ادامه داد: توجه و هدفگذاری طرح‌های اشتغال روستایی در روستا به خوبی صورت گرفته و اشتغال پایدار و خوبی ایجاد شده است .

استاندار مرکزی اضافه کرد: در حوزه نهادهای حمایتی در خصوص جذب اعتبارات تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نیز باید تلاش بیشتری صورت گیرد که البته در این میان کمیته امداد وضعیت بهتری دارد .

آقازاده خاطرنشان کرد: امسال لایحه ای توسط دولت تهیه و در این لایحه پیشنهاد شده به منظور تولید و اشتغال روستایی و عشایری ۵۰۰ میلیون دلار اختصاص پیدا کند که امیدواریم با تصویب آن در مجلس بتوان گام های خوبی در این مسیر برداشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: طرح اشتغال روستایی نیاز به بازنگری دارد تا شرایط سهل تر و رسته‌های مختلف در آن معرفی شود.

 فرخی افزود: ظرفیت های ارزشمندی در طرح اشتغال پایدار روستایی وجود دارد که دولت توانست در راستای این طرح به اهداف خود برسد.

وی اظهار داشت: در اجرای این طرح، استان مرکزی کمترین انحراف را داشته و این موفقیت، نتیجه اعمال موضع قاطع برای اجرای دقیق طرح بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: افزایش ۳۰ درصد متناسب با نرخ تورم در طرح پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی باعث می‌شود طرح زودتر به سامان شود.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها