Portal_background_image

استاندار مركزي: سه ميليارد و ۱۴ ميليون دلار سرمايه‌گذاري در استان مركزي تصويب شد

استاندار مرکزی درگفتگو با پایگاه اطلاع رسانی استانداری اظهار کرد: بیش از سه میلیارد و ۱۴ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در این استان تصویب شد که نشانگر پویایی حوزه اقتصادی است.

سید علی آقازاده افزود: براساس آمار مرکز خدمات سرمایه گذاری خارجی استان مرکزی، از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون معادل ۳ میلیارد و ۱۴ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی مصوب شده که از این میزان تا کنون حدود ۳۰۴ میلیون دلار به استان وارد شده است.

وی ادامه داد: این میزان سرمایه‌گذاری در قالب ۵۶ طرح اقتصادی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نقاط مختلف استان مرکزی تصویب و برخی نیز اجرایی شده است.

استاندار مرکزی با اشاره به گستره توزیع این سرمایه‌گذاری ها افزود : سرمایه گذاری خارجی وارد شده به استان مرکزی در شهرستان‌های اراک، ساوه، زرندیه، خمین و آشتیان توزیع شده و بخش عمده آن در حوزه‌های انرژی، صنعت، کشاورزی و خدمات جذب شده است.

آقازاده بیان کرد: در سه سال گذشته بیش از ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار طرح سرمایه گذاری خارجی جدید در استان مرکزی به تصویب رسیده که افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی در این حوزه را به دنبال داشته و با هیچ دوره زمانی قبلی به لحاظ حجم و تعداد طرح‌های سرمایه گذاری خارجی جدید قابل مقایسه نیست.

وی اظهار داشت: با وجود خروج یک طرفه آمریکا از برجام و شرایط تحریمی کشور، با تلاش‌های صورت گرفته توسط مدیریت ارشد و دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی، امسال میزبان پنج طرح سرمایه‌گذاری خارجی جدید به ارزش یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون دلار در زمینه های مختلف اقتصادی به تصویب رسده است.  

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در استان مرکزی با اشاره به عملکرد مطلوب مرکز خدمات سرمایه گذاری استان افزود : با توجه به روند فعلی وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در استان مرکزی، این استان در زمره موفق ترین استان‌های کشور در جلب و جذب سرمایه گذاری قرار دارد.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها