Portal_background_image

استانداري مركزي؛ سه ميليارد ريال اعتبار به دانشگاه فرهنگيان استان مركزي اختصاص يافت

استانداری مرکزی روز پنجشنبه در نشست کمیته استانی هیات امنای دانشگاه فرهنگیان استان گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری برای حمایت از دانشگاه فرهنگیان، سه میلیارد ریال اعتبار از سوی استانداری برای ایجاد سرور، آبرسانی و خرید تجهیزات به این دانشگاه در استان اختصاص یافت.

سید«علی آقازاده»افزود: تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از دانشگاه فرهنگیان حجت را بر همگان تمام کرده و نیاز است سایر دستگاه‌ها نیز با تمام توان حمایت از این دانشگاه را برای حفظ و توسعه این مرکز آموزشی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی اظهار داشت: حمایت از دانشگاه فرهنگیان این استان به عنوان مرکز تربیت نیروهای انسانی که وظیفه آموزش به دانش آموزان و نسل آینده کشور را برعهده دارد، از سوی دستگاه‌های اجرایی ضروری است.

استاندار مرکزی در خصوص پیگیری اختصاص ۵۰ هکتار از اراضی دانشگاه آزاد اسلامی این استان به دانشگاه فرهنگیان گفت: با توجه به تهیه طرح  از سوی دانشگاه آزاد برای این اراضی، امکان واگذاری آن به دانشگاه فرهنگیان پایین است.

آقازاده افزود: اختصاص زمین در اطراف شهر جدید امیرکبیر و شهر مهاجران به دانشگاه فرهنگیان استان مرکزی قابل بررسی بوده و  واگذاری زمین از مرکز شهرستان اراک به این دانشگاه نیز در دستور کار استانداری استان قرار دارد.

وی ادامه داد: چهار- پنج نقطه در استان مرکزی باید با بررسی مسائل حقوقی از سوی معاونت هماهنگی و امور عمرانی استانداری این استان برای ایجاد دانشگاه فرهنگیان به کمیته استانی هیات امنای دانشگاه معرفی شود تا در خصوص آن تصمیم گیری شود.

۶۷ هزار و ۱۴۹ دانشجو در ۷۵ مرکز آموزش عالی استان مرکزی به تحصیل  اشتغال دارند.

استان مرکزی۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها