Portal_background_image

سه كارگروه مقابله با تحريم استان تشكيل شد/ استاندار: رونق صادرات راهبردي موثر در مقابله با آثار تحريم هاست

آقازاده استاندار مرکزی در اولین نشست کمیته مقابله با تحریم استان ، گفت: رونق صادرات راهبردی موثر در مقابله با آثار تحریم هاست که باید برای تحقق این مهم راهکارهای اجرایی ارائه شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:کارگروه سیاسی و اجتماعی به مسئولیت معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی، کارگروه زیربنایی و عمرانی با مسئولیت معاون عمرانی و کارگروه مالی و اقتصادی با مسئولیت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی باید در استان تشکیل شود

آقازاده تصریح کرد: ذیل این کارگروه ها می توان کمیته های  بسیاری را فعال کرد  و از  نظرات و پیشنهادات بخش خصوصی ، اتاق بازرگانی،  اتحادیه های صنفی ، مجمع امور صنفی، انجمن های صنفی تولید کنندگان  نیز بهره گرفت.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه در این شرایط رونق صادرات راهبرد جدی مقابله با آثار تحریم ها می باشد، گفت: در کنار افزایش صادرات باید در مسیر حل مشکلات مربوط به موضوعات اقتصادی و بازرگانی نیز به درستی حرکت کنیم و  به سازو کارهای اجرایی خوبی دست یابیم.

آقازاده، سلب اعتماد عمومی و ایجاد جو روانی را یکی از توطئه های دشمنان دانست و گفت: نیاز است راهکارهای مناسب مقابله با این توطئه ها توسط کارگروه سیاسی و اجتماعی اندیشیده و در کمیته مقابله با تحریم ها استان مطرح شود.

وی خاطرنشان کرد: رصد مستمر بازار و شرایط تولید از موضوعاتی است که برای پیشگیری از افزایش قیمت ها بر اثر احتکار، گران فروشی و کمبود مواد اولیه تولید ضروری است و بخش های متولی باید راهکارهای مناسب و بسته های هدفمندی را برای این مشکلات احتمالی در استان طراحی کنند.

استاندار مرکزی گفت:  برای مقابله با تحریم ها باید امکانات و اختیارات را احصاء نمائیم و با ارائه سازو کار اجرائی و پیشنهادات اجرائی برای رفع کمبودها و مشکلات تلاش کنیم.

آقازاده گفت:  در آستانه ارائه لایحه بودجه 98 به مجلس شورای اسلامی هستیم و حتی در صورت نیاز لازم است که پیشنهاد ارائه اختیارات بیشتر و واگذاری قدرت تصمیم‌گیری به استان‌ها مطرح و پیشنهاد ایجاد تغییرات اساسی در نظام بودجه ریزی ارائه شود چرا که  تغییرات در ضوابط جاری و عادی نظام بودجه در این شرایط می‌تواند راهگشا باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: 13 آبان روز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان توسط رژیم طاغوت، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان است.

فرخی افزود: ملت ایران در سراسر تاریخ پرافتخار خود نشان داده که زیر بار زور نمیرود و دشمنان باید بدانند که ملت ایران مصمم و متحد در برابر تهدید های آنان ایستادگی می کند.

وی با یادآوری تشکیل کمیته مقابله با تحریم ها با دستور معاون اول ریاست جمهوری در استان های کشور و استان مرکزی ادامه داد: این کمیته از 2 ماه گذشته به ریاست استانداری مرکزی و دستگاه های تاثیرگذار در استان تشکیل و رصد تمامی موارد مرتبط با معیشت و اقتصاد مردم را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی گفت: در این کمیته از دستگاه ها خواسته شده است با انجام مشاوره با کارشناسان حوزه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تمامی تاثیرات منفی تحریم ها در جامعه را مورد بررسی قرارداده و راهکار مناسب برای مقابله با آن ها به این کمیته ارایه دهند.

فرخی اتحاد و همدلی مردم و مسئولان را کلید مقابله با توطئه دشمنان عنوان کرد و افزود: ملت ایران اسلامی با اتحاد، همدلی و همبستگی با مسئولان انقلاب اسلامی همانند گذشته با کمترین مشکل و به سلامت از این گردنه نیز عبور کرده و تمامی توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.

وی ادامه داد: توجه به صادرات کالا از جمله برنامه های اولویت دار استاندار مرکزی برای واردات ارز استان و کشور است و باید با رایزنی با مسئولان کشوری راهکار مناسب برای صادرات در استان فراهم شود.

فتح آبادی مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: 12 بسته توسط دولت برای مقابله با تحریم های دشمنان ارایه شده است که 10 بسته آن ملی است و قابلیت اجرای 2 بسته در استان وجود دارد.

 

 سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها