Portal_background_image

استاندار مركزي تاكيد كرد: سهم واحدهاي صنعتي بزرگ شهر اراك در آلودگي هوا مشخص شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک که در محل استانداری برگزار شد، بر تعیین سهم واحدهای صنعتی بزرگ شهر اراک در آلودگی هوای این کلانشهر تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: محیط زیست استان باید در مورد آلایندگی سایر واحدهای صنعتی بزرگ استان و میزان سهم آلایندگی آنها گزارشی ارائه  نماید تا در جهت رفع آن اقدام شود و در این زمینه عدالت رعایت گردد.

استاندار مرکزی لزوم حرکت جمعی را برای رفع آلودگی و رسیدن به هوای پاک را ضروری دانست و گفت: برای رفع آلودگی هوای کلانشهراراک باید تمام جوانب در کنار هم دیده شوند و نباید همه نگاه ها تنها به یک نقطه و یک کارخانه معطوف شود .

وی افزود:عوامل دیگری از جمله وجود مشاغل مزاحم، آلایندگی خودروها، کمبود فضای سبز و ... نیز در آلودگی هوای کلانشهر اراک دخیل هستند که باید در جهت رفع آنها نیز تلاش شود.

وی در خصوص شرکت ایرالکو بیان کرد: این کارخانه 40 درصد صادرات شمش کشور را تامین می‌کند و اهمیت ویژه‌ای دارد. ایرالکو یک واحد تولیدی ملی است، اما در خصوص رفع آلودگی باید اقدام کند.

زمانی قمی تصریح کرد: شاید اگر 10 کارخانه هم تعطیل شود به نظر آید که اتفاقی نیفتاده، اما استاندار باید همه امور را در نظر بگیرد و اشتغال هم بخشی از این امور است.

استاندار مرکزی ابراز کرد: تعداد روزهای آلوده کلانشهر اراک از آغاز کار دولت تدبیر و امید از 123 روز به 58 روز در سال جاری کاهش یافته است که ادامه این روند با ایجاد کمربند فضای سبز،  بازسازی واحدهای  آلاینده و... در دستور کار این استانداری قرار دارد.

وی احزاب، تشکلها، اصحاب رسانه و روزنامه نگاران مستقل را یاری کنندگان جامعه دانست و گفت: پرسش‌گری و مطالبه‌گری مانع ایجاد بسیاری از جرائم و تشکیل باندها می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: هم اکنون دو خط یک و دو شرکت ایرالکو برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک بازسازی شده است وباید دو خط چهار و پنج این شرکت نیز برای بازسازی از خط تولید خارج شود.              
عزیز فیلی افزود: بر اساس مصوبه کارگروه کاهش آلودگی هوای اراک باید 17 کوره خط چهار از خط تولید خارج و تا اسفند امسال این کوره ها به 70 عدد افزایش یابد و تا مرداد ماه سال آینده تمام کوره های این خط از مدار تولید خارج و عملیات بهسازی خط پنج آغاز شود.

گفتنی است در این نشست مدیر کل محیط زیست استان نیز گزارشی ارائه کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها